banner

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest bardzo popularnym zabiegiem estetycznym, który pozwala zachować piękny uśmiech, czuć się pewnie w czasie spotkań prywatnych i związanych z wykonywana pracą. Biel zębów jest nieodzownym elementem dobrego i zdrowego wyglądu. Tylko nieliczne osoby mogą cieszyć się doskonałym stanem uzębienia i jasnym szkliwem bez regularnego stosowania zabiegów profilaktycznych czy leczniczych. Naturalnie jasne szkliwo może ulec przebarwieniom, przede wszystkim w wyniku przyjmowania leków, spożywania kawy, herbaty i słodzonych soków oraz palenia tytoniu. Usuwanie nalotów i miejscowych przebarwień może się odbywać na wiele sposobów – począwszy od szczotkowania pastami wybielającymi aż po zastosowanie porcelanowych licówek maskujących.

Jak wybielać zęby: zastosować metodę nakładkową, użyć lasera czy nałożyć licówki?

Najprostszym sposobem wybielania zębów jest ich regularne i staranne szczotkowanie z użyciem powszechnie dostępnych past wybielających, np. polecanej przez stomatologów, posiadającej potwierdzoną skuteczność pasty wybielającej Opalescence Whitening Cool. Znacznie skuteczniejsza jest metoda nakładkowa: żel do wybielania wprowadzany do silikonowych nakładek dopasowanych do kształtu zębów. Zadaniem nakładek jest precyzyjna aplikacja i utrzymywanie żelu na powierzchni szkliwa przez kilka godzin (możliwe jest stosowanie w czasie snu lub w ciągu dnia). Nakładki można wykonać samodzielnie (stosując nakładki termokurczliwe do wybielania zębów) lub skorzystać z idealnie dopasowanych nakładek, które możemy zamówić u stomatologa. Zabieg można wykonać samodzielnie lub pod kontrolą specjalisty.

Znacznie bardziej skomplikowanym, przeprowadzanym wyłącznie w gabinetach dentystycznych zabiegiem, jest laserowe wybielanie zębów. Jego przebieg jest następujący: lekarz nakłada żel wybielający na zęby, a następnie, przy użyciu lasera, powoduje przeniknięcie żelu przez szkliwo i wybielenie znajdującej się pod nim zębiny. Metoda laserowa jest najszybsza (efekty staja się widoczne tuż po zakończeniu kilkudziesięciominutowego zabiegu), powoduje mocne rozjaśnienie (nawet powyżej 10 odcieni), które utrzymuje się przez wiele miesięcy, a nawet (pod warunkiem odpowiedniej higieny jamy ustnej) do dwóch lat.

Spośród wszystkich metod wybielania zębów zastosowanie porcelanowych licówek gwarantuje najlepszy efekt estetyczny. Cienki płatek porcelany, który umieszcza się na zewnętrznej stronie zęba, nie tylko gwarantuje doskonała barwę, ale także koryguje (maskuje) niedoskonałości budowy zęba i wszelkie zmiany na jego powierzchni. Największą wadą licówek jest ich relatywnie wysoka cena: to najdroższy ze wszystkich zabiegów wybielających.

Wybór optymalnego sposobu wybielania zębów w większości przypadków jest kompromisem pomiędzy skutecznością a ceną zabiegu. Obecnie największą popularnością cieszy się nakładkowe wybielanie zębów, które jest przystępne cenowo i gwarantuje bardzo dużą skuteczność. Posiadamy w ofercie preparaty do nakładkowego wybielania zębów – zarówno te przeznaczone do użytku domowego oraz takie, do których stosowania upoważnieni są wyłącznie lekarze stomatolodzy.

Żele do wybielania zębów w warunkach domowych

Oferowany przez nas żel do wybielania zębów I-Smile oraz zestaw firmy Ultradent (żel do wybielania zębów Opalescence, pasta, nakładki i pudełko) to skuteczne środki do przeprowadzenia wybielania zębów w domowym zaciszu.

Warto wspomnieć, że żele do wybielania zębów działają korzystnie na stan uzębienia: zmniejszają nadwrażliwość (azotan potasu) i wzmacniają szkliwo (fluor). Pamiętając o tym, że przed wybielaniem przeprowadza się zazwyczaj piaskowanie, można stwierdzić, że troska o rozjaśnienie i oczyszczenie szkliwa znacząco poprawia ogólną kondycję naszych zębów.

Specjalistyczne preparaty wybielające do stosowania w gabinetach stomatologicnych

Korzystanie z zabiegów wybielających w gabinetach stomatologicznych, to nie tylko większy komfort i gwarancja profesjonalnego wykonania, ale też w przypadku niektórych preparatów konieczność. Dostępna w naszej hurtowni pasta wybielająca Endoperox (proszek i płyn do przygotowania pasty) to środek zawierający nadtlenek wodoromocznika, którego stosowanie jest prawnie ograniczone: mogą go używać wyłącznie lekarze stomatolodzy. Innym środkiem do wybielania zębów zdewitalizowanych (martwych) jest preparat Opalescence Endo 35%, którego stosowanie, z przyczyn technicznych (konieczność zamknięcia komory zęba cementem tymczasowym), wymaga specjalistycznego sprzętu. Z kolei Opalescence Xtra boost 40% jest silnie wybielającym żelem, którego precyzyjną aplikację trudno przeprowadzić w warunkach domowych.

Gotowe nakładki wybielające Opalescence GO 6% Gotowe nakładki wybielające Opalescence GO 6%
Producent: Opalescence
Cena: 205,00 zł (netto: 189,81 zł )
szt.
zobacz więcej
I-Block płynny koferdam 3,8g I-Block płynny koferdam 3,8g
Producent: I-Dental
Cena: 49,00 zł (netto: 45,37 zł )
szt.
zobacz więcej
I-Smile 16% żel do wybielania zębów 3,3ml I-Smile 16% żel do wybielania zębów 3,3ml
Producent: I-Dental
Cena: 22,50 zł (netto: 20,83 zł )
szt.
zobacz więcej
Nakładki termokurczliwe do wybielania zębów Nakładki termokurczliwe do wybielania zębów
Producent: inny
Cena: 7,90 zł (netto: 7,31 zł )
szt.
zobacz więcej
Opalescence 10%, strzykawka Opalescence 10%, strzykawka
Producent: Ultradent
Cena: 20,00 zł (netto: 18,52 zł )
szt.
zobacz więcej
Opalescence 16% 4 strzykawki + 2 nakładki Opalescence 16% 4 strzykawki + 2 nakładki
Producent: Ultradent
Cena: 99,00 zł (netto: 91,67 zł )
szt.
zobacz więcej
Opalescence 16% 8 strzykawek + 2 nakładki + Pasta 133g Opalescence 16% 8 strzykawek + 2 nakładki + Pasta 133g
Producent: Ultradent
Cena: 199,00 zł (netto: 184,26 zł )
szt.
zobacz więcej
Opalescence 16%, strzykawka Opalescence 16%, strzykawka
Producent: Ultradent
Cena: 20,00 zł (netto: 18,52 zł )
szt.
zobacz więcej
Opalescence Endo 35% Opalescence Endo 35%
Producent: Ultradent
Cena: 139,00 zł (netto: 128,70 zł )
szt.
zobacz więcej
Opalescence Xtra boost 40%, strzykawka 0,96ml Opalescence Xtra boost 40%, strzykawka 0,96ml
Producent: Ultradent
Cena: 95,00 zł (netto: 87,96 zł )
szt.
zobacz więcej
Optragate 1szt. Optragate 1szt.
Producent: Vivadent
Cena: 5,50 zł (netto: 5,09 zł )
szt.
zobacz więcej
Pudełko na nakładki termokurczliwe do wybielania Pudełko na nakładki termokurczliwe do wybielania
Cena: 4,00 zł (netto: 3,70 zł )
szt.
zobacz więcej
Zoom Philips Zoom Philips
Producent: Philips
Cena: 780,00 zł (netto: 722,22 zł )
szt.
zobacz więcej
Żel do wybielania zębów Opalescence 16% 4 strzykawki Żel do wybielania zębów Opalescence 16% 4 strzykawki
Producent: Ultradent
Cena: 89,00 zł (netto: 82,41 zł )
szt.
zobacz więcej
Żel Opalescence 4x16% + Pasta + Nakładki + pudełko Żel Opalescence 4x16% + Pasta + Nakładki + pudełko
Producent: Ultradent
Cena: 109,00 zł (netto: 100,93 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl