Żele i pasty do wybielania zębów
Oferujemy żele i pasty do wybielania zębów do użycia domowego i w gabinetach stomatologicznych. Trudno zachować czyste, pozbawione przebarwień szkliwo bez regularnego stosowania preparatów i zabiegów wybielających. Naturalnie jasne szkliwo traci estetyczny wygląd w wyniku przyjmowania leków, spożywania kawy, herbaty i słodzonych soków i palenia tytoniu. Dlatego wybielanie zębów jest bardzo popularnym zabiegiem estetycznym. Usuwanie i maskowanie przebarwień może się odbywać na wiele sposobów – począwszy od szczotkowania pastami wybielającymi aż po zastosowanie porcelanowych licówek.
Jak wybielić zęby?
Najprostszym sposobem wybielania zębów jest ich regularne i staranne szczotkowanie z użyciem pasty wybielającej. Najlepsze efekty daje stosowanie past specjalistycznych, polecanych przez stomatologów. Znacznie skuteczniejsza jest metoda nakładkowa. Substancję wybielającą wprowadzamy do silikonowych nakładek dopasowanych do kształtu zębów. Bardzo popularnymi preparatami do metody nakładkowej są żele wybielające Opalescence. W warunkach domowych można też stosować innowacyjne preparaty wybielające, w których składnikiem jest aktywny tlen. Jego zaletą jest mała inwazyjność: nie powoduje nadwrażliwości zębów.
Alternatywą dla wybielania nakładkowego jest użycie lampy Zoom. Emitowane przez nią światło aktywuje substancje wybielające naniesione na szkliwo zębów. Podobnym zabiegiem jest laserowe wybielanie zębów. Skoncentrowana wiązka światła sprawia, że nałożony na zęby żel przenika przez szkliwo i wybiela znajdującą się pod nim zębinę. Efekty są widoczne tuż po zakończeniu kilkudziesięciominutowego zabiegu. Można uzyskać rozjaśnienie o 10 odcieni, które utrzymuje się przez wiele miesięcy (nawet do dwóch lat).
Spośród wszystkich metod poprawy kolorystyki zębów najlepszy efekt estetyczny gwarantuje nałożenie porcelanowych licówek. Cienki płatek porcelany, który umieszcza się na zewnętrznej stronie zęba, pozwala uzyskać dowolny odcień bieli. Przy okazji koryguje (maskuje) niedoskonałości budowy zęba i wszelkie zmiany na jego powierzchni. Największą wadą licówek jest wysoki koszt wykonania.