Adhese Universal 5ml
- Adhese Universal to jednoskładnikowy, światłoutwardzalny, uniwersalny materiał łączący stosowany w procedurach łączenia uzupełnień pośrednich i bezpośrednich.
- Adhese Universal cechuje kompatybilność ze wszystkimi technikami wytrawiania tkanek zęba: samowytrawiania, selektywnego wytrawiania szkliwa oraz całkowitego wytrawiania szkliwa i zębiny.
- Dostępne opakowania:
- butelka 5 g,
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Adper Single Bond 2 6ml
Jednobutelkowy system łączący z nanowypełniaczem.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Bond Force II 5ml
Utwardzalny światłem, samowytrawiający, jednokomponentowy system adhezyjny.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Clearfil SE Bond 2 KIT
Światłoutwardzalny system wiążący składający się z samowytrawiającego primera i składnika wiążącego - bondu.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Evetric Bond 6ml
Światłoutwardzalny, nanohybrydowy, samowytrawiający materiał łączący do szkliwa i do zębiny, przeznaczony do wykonywania uzupełnień bezpośrednich.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
G-Bond 5ml
Przyjazny w użyciu, samowytrawiający, jednoskładnikowy system łączący.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
G-Premio Bond 5ml
G-Premio Bond to światłoutwardzalny i jednoskładnikowy system łączący.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Gluma 2Bond 4ml
Jednobutelkowy system wiążący piątej generacji firmy Heraeus.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
I-Bonding LC 5ml
Doskonały bond stomatologiczny światłoutwardzalny V generacji szkliwno zębinowy.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Opti Bond FL
Dwubutelkowy, oparty na technice całkowitego wytrawiania system Optibond.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Opti Bond Solo 5ml
Jednobutelkowy system wiążący oparty na technice całkowitego wytrawiania.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Bondy stomatologiczne
W sprzedaży mamy bondy stomatologiczne, nazywane również systemami wiążącymi, wykorzystywane do odbudowy estetycznej zębów. Rekonstrukcja przy zastosowaniu wysokiej jakości wypełnień pozwala pozbyć się drobnych ukruszeń i wyszczerbień, a także przebarwień. Jest to szybki i skuteczny sposób na odzyskanie ładnego uśmiechu.
Wynalezienie systemów wiążących i zastosowanie ich w odbudowie i naprawach zębów miało miejsce jeszcze w pierwszej poł. XX w. Obecnie stosowane produkty to już kolejna generacja preparatów adhezyjnych. Współcześnie dostępne są dwa rodzaje systemów wiążących. Jedne z nich są do wytrawiania, a drugie samotrawiące.
Systemy wiążące do wytrawiania
Użycie systemów wiążących do wytrawiania wymaga odpowiedniego przygotowania szkliwa. Zdrowa i nieuszkodzona tkanka pokrywająca zębinę w obrębie korony zęba ma gładką powierzchnię, która nie gwarantuje odpowiedniej przyczepności bondów stomatologicznych. Aby to zmienić, należy odtłuścić szkliwo, sprawić, że stanie się szorstkie, a na jego powierzchni powstaną mikrozagłębienia retencyjne, możliwe do spenetrowania dla systemu wiążącego.
Bond stomatologiczny, wnikając w głąb tkanki, łączy się mechanicznie ze szkliwem, a następnie wytwarza chemiczne połączenie z wypełniaczem zastosowanym do naprawy ubytku. Do wytrawiania szkliwa i zębiny stosowany jest 36-procentowy kwas ortofosforowy. Występuje on najczęściej pod postacią żelu, który zapewnia precyzyjną aplikację i zapobiega rozpływaniu się kwasu oraz uszkadzaniu większych powierzchni szkliwa.
Bondy stomatologiczne samotrawiące
Systemy wiążące samotrawiące nie wymagają prymarnego użycia kwasu ortofosforowego. To preparaty jednoskładnikowe, które mają w swoim składzie substancje demineralizujące szkliwo i jednocześnie wypełniające (bond). Proces adhezyjny jest jednoetapowy, a przez to szybszy i łatwiejszy w przeprowadzeniu. Sposób działania konkretnych środków i moc wytwarzanych przez nie połączeń zależy od siły (głębokości) wytrawiania tkanek zęba.
Jednym z ważniejszych bondów stomatologicznych samotrawiących w naszym sklepie jest G-Premio Bond – to nowoczesny, światłoutwardzalny, jednoskładnikowy system wiążący. Do jego największych zalet należy uniwersalność: można go stosować do odbudowy bezpośredniej, przeprowadzania napraw oraz w przypadku nadwrażliwości. G-Premio Bond wytwarza skuteczne połączenie nie tylko z tkankami zęba, ale także z kompozytami, metalami oraz tlenkiem cyrkonu i glinu.
Który rodzaj bondu stomatologicznego jest skuteczniejszy?
Badania nie wykazują jednoznacznie ewidentnych różnic w trwałości połączeń powstałych w wyniku stosowania systemów wiążących samotrawiących i systemów wymagających wstępnego wytrawiania. Badacze wskazują na fakt, że jakość ostatecznego efektu stosowania stomatologii adhezyjnej zależy nie tyle od typu preparatów, ile od właściwości konkretnego systemu wiążącego. To najlepsza wskazówka, że gwarancją skuteczności jest korzystanie z markowych, sprawdzonych specyfików. Rodzaj bondu stomatologicznego powinien być dopasowany indywidualnie. Nie zawsze jednak jego dobranie okazuje się trafne. Zauważenie niepokojących objawów takich jak nadwrażliwość pozabiegowa, białe linie, przebarwienia czy próchnica wtórna sygnalizują, że należy zmienić typ systemu wiążącego.