Blog

Turbiny i kątnice dentystyczne to narzędzia stosowane w stomatologii. Pierwsze z nich to urządzenie obrotowe wykorzystujące energię gazu lub cieczy pod ciśnieniem do obracania wału, który jest następnie używany do napędzania innych sprzętów. Kątnica stomatologiczna to narzędzie do wykonywania różnych zabiegów na zębach, takich jak wiercenie, opiłowywanie i polerowanie. W poniższym tekście podpowiadamy, czym dokładnie różnią się te produkty.
Urządzenia są zasilane energią elektryczną lub ciśnieniem powietrza. Zarówno turbiny, jak i końcówki stomatologiczne są niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości opieki stomatologicznej.

Silikonowe masy wyciskowe to materiały stosowane w stomatologii do tworzenia odcisków zębów, dziąseł i innych struktur jamy ustnej pacjenta. Służą do robienia form, które mogą być wykorzystane do produkcji protez dentystycznych lub uzupełnień. Są one również używane do tworzenia modeli jamy ustnej pacjenta w celach edukacyjnych lub badawczych. W poniższym tekście podpowiadamy, do jakich czynności stomatologicznych najbardziej przydają się te masy.

Wypełnienia stomatologiczne to bardzo ważne materiały wykorzystywane do odbudowania zębów. Niezależnie od tego, z jakiego powodu doszło do uszkodzenia zęba, możliwe jest jego uzupełnienie za pomocą wysokiej jakości wypełnień. Dostępne są różne rodzaje tych produktów, dlatego tak ważne okazuje się ich odpowiednie dopasowanie do potrzeb danej osoby. W poniższym tekście przedstawiamy klasyfikację wypełnień stomatologicznych, zapoznaj się z nią.

Działanie gąbki hemostatycznej jest bardzo proste i wygodne. Jeśli chcesz zapoznać się ze sposobem aplikacji, a także zastosowaniem tego produktu, zachęcamy do przeczytania tekstu. Wyjaśniamy w nim, czym dokładnie jest gąbka hemostatyczna i w jakim celu się ją wykorzystuje. Przedstawiamy również sposób działania. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, kiedy i dlaczego warto stosować ten materiał.

Cewnik urologiczny, nazywany również cewnikiem moczowym, to wyrób medyczny przeznaczony do jednorazowego użytku. Jest to niewielka rurka, którą umieszcza się w pęcherzu moczowym. Dzięki temu możliwe jest odprowadzanie moczu w przypadku pacjentów chorych czy po przebytych operacjach lub zabiegach. To niejedyne zastosowanie tego wyrobu. Więcej możliwości jego wykorzystania omawiamy w poniższym tekście – zapoznaj się z nim.

Podczas pracy stomatolog ma bliski kontakt z pacjentami. W związku z tym w celu ochrony zarówno siebie, jak i innych ludzi, powinien nosić maseczkę. Jest ona zalecana nie tylko w trakcie wykonywania zabiegów, ale również przy wszystkich innych czynnościach stomatologicznych. W poniższym tekście poświęcamy uwagę temu zagadnieniu. Dowiesz się, jakie maseczki szczególnie są polecane dla dentystów i przed czym one zabezpieczają.

Bonding zębów jest nieinwazyjną metodą umożliwiającą odbudowę, a także poprawę wyglądu szkliwa. W celu jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalny kompozyt. Jest to szybki sposób na uzyskanie ładnego, białego uśmiechu. Efekty są widoczne od razu po zabiegu, a utrzymują się nawet do kilku lat. W poniższym tekście podpowiadamy, na czym dokładnie polega ta metoda. Sprawdź, dla kogo przeznaczony jest bonding zębów i kiedy warto go wykonać.

Precyzyjna sterylizacja wielorazowych narzędzi, a także wszelkich akcesoriów medycznych jest oczywiście wymagana. Zapewnia ona bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów oraz operacji. Jedną z metod sterylizacji jest poddawanie materiałów działaniu wysokiej temperatury i pary wodnej. W poniższym tekście skupiamy się na sposobach kontroli procesów sterylizacji. Dzięki nim można się upewnić, czy dane narzędzia są odpowiednio wyczyszczone.

Aby praca dentysty była możliwa, konieczne jest wyposażenie gabinetu stomatologicznego w różne przyrządy oraz akcesoria. Jest ich naprawdę mnóstwo! To tylko potwierdza, jak ważny i odpowiedzialny jest zawód stomatologa. W poniższym tekście wymieniamy wyłącznie niektóre z urządzeń oraz akcesoriów potrzebnych w gabinecie dentystycznym. Bez tych produktów niemożliwe byłoby wykonanie żadnych usług.

Sprzęt dentystyczny składa się z różnych narzędzi, które są niezbędne w pracy stomatologa. Wyposażenie gabinetu często zajmuje sporo czasu, ponieważ konieczne jest zakupienie wszystkich potrzebnych artykułów. Zalicza się do nich turbiny stomatologiczne, czyli urządzenia napędzane powietrzem o dużej wysokości obrotowej. Czy wiesz, do czego służą? W poniższym tekście podpowiadamy, w jaki sposób są wykorzystywane w gabinecie dentystycznym.

Kompresy to niezastąpione artykuły stomatologiczne – nie może ich zabraknąć w żadnym gabinecie, ponieważ przydają się podczas różnych zabiegów. Dzięki nim można zadbać o jeszcze większą higienę pracy, a także bezpieczeństwo pacjenta. W poniższym tekście omawiamy zastosowanie kompresów w stomatologii, przedstawiamy również ich najważniejsze zalety. Sprawdź, jakie artykuły tego rodzaju są wykorzystywane w trakcie zabiegów dentystycznych.

Wybielanie zębów cieszy się obecnie dużą popularnością. Każdy, kto marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu, poszukuje odpowiednich sposobów na uzyskanie takiego efektu. W tym celu można skorzystać z zabiegu stomatologicznego lub samodzielnie kupić właściwe produkty i zadbać o białe zęby w domu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity dotyczące wybielania uzębienia – sprawdź je.

Endodoncja to dział stomatologii, w którym do leczenia zębów są wykorzystywane m.in. igły. Uważa się je za bardzo ważne narzędzia, ułatwiające przeprowadzenie wielu zabiegów. W poniższym tekście przedstawiamy, jakie jest najpopularniejsze zastosowanie igieł w leczeniu endodontycznym. Zachęcamy do zapoznania się z licznymi zaletami tych produktów – znajdziesz je w tym tekście.

W stomatologii bardzo często wykorzystywane są cementy dentystyczne. Służą one głównie jako wypełnienia tymczasowe podczas leczenia kanałowego, cementowania zęba czy ubytków. Pomagają zabezpieczyć miazgę. Wyróżnia się kilka rodzajów cementów, których dopasowanie zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego wykonano koronę wstępną, a także od planowanego czasu użytkowania produktu. Dużym zainteresowaniem cieszy się cement fosforanowy – sprawdź jego zastosowanie.

Dezynfekcja i odkażanie to określenia używane zamiennie, lecz nie tożsame. Różnią się między sobą, a jednocześnie są odmienne od sterylizacji. Trzy wymienione procesy wchodzą w ciąg działań znanych jako dekontaminacja. Ich celem jest dezaktywacja drobnoustrojów. Dowiedz się, jakie preparaty do odkażania i dezynfekcji i jakie sposoby sterylizacji gwarantują największą skuteczność. Naucz się odróżniać poszczególne sposoby ochrony przed zakażeniami.

Pokutuje wiele mitów na temat higieny zębów u niemowląt i małych dzieci. Najbardziej szkodliwy mówi o tym, że o pierwsze zęby nie trzeba specjalnie dbać, bo i tak wkrótce wypadną. Prawda jest taka, że ochrona zębów mlecznych przed próchnicą powinna rozpocząć się już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Od właściwej profilaktyki zależy nie tylko stan uzębienia malucha, lecz także rozwój wielu ważnych funkcji młodego organizmu.

Próchnica zębów jest ciągle poważnym problemem zdrowotnym. Dotyka niemal wszystkich polskich nastolatków i przeważającą część osób dorosłych. Gdyby udało się zmienić nawyki higieniczne i regularnie stosować fluoryzację zębów, skala zjawiska byłaby znacznie mniejsza.

Zaawansowane technologicznie, nowoczesne wypełnienia Gradia Direct wyróżniają się komfortem stosowania i dużą uniwersalnością. Prezentujemy różne odmiany światłoutwardzalnych wypełnień oraz ich możliwe zastosowania w naprawie różnej klasy ubytków stomatologicznych.

Skuteczność wszystkich preparatów wybielających jest wypadkową stężenia substancji czynnej i czasu jej oddziaływania na zęby. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku wybielania zębów preparatami Opalescence. Dowiedz się, jaki wpływ na jakość wybielania ma stężenie żelu Opalescence. Czy to jedyny czynnik decyduje o idealnej bieli Twojego szkliwa?