Blog

Możliwości infiltracji próchnicy z użyciem preparatu Icon?

Możliwości infiltracji próchnicy z użyciem preparatu Icon?

Icon to jeden z tych preparatów, które rozbudzają nadzieję na coś, co wydaje się w zasadzie niemożliwe: leczenie zębów bez borowania, bez bólu i towarzyszącego wizycie u stomatologa stresu. Czy faktycznie można pozbyć się próchnicy bez mechanicznego opracowania zęba? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

czytaj całość »

Na czym polega działanie systemu G-Premio Bond?

Na czym polega działanie systemu G-Premio Bond?

G-Premio Bond jest jednoskładnikowym, światłoutwardzalnym systemem łączącym. Zasada jego działania jest dokładnie taka sama jak wszystkich innych bondów. Jednak G-Premio Bond wyróżnia się doskonałą adhezją do wszystkich powierzchni. To najważniejsza, lecz nie jedyna z długiej listy zalet tego preparatu.

czytaj całość »

Jak często można powtarzać wybielanie zębów?

Jak często można powtarzać wybielanie zębów?

Coraz liczniejsza jest grupa osób, które fotografują się i nagrywają filmy, a następnie umieszczają je na portalach społecznościowych, poddając się publicznej ocenie. W tej sytuacji posiadanie pięknego uśmiechu i białych zębów staje się priorytetem, a często koniecznym warunkiem wysokiej samooceny. Nic dziwnego, że rośnie zapotrzebowanie na zabiegi poprawiające kolor szkliwa. Jednocześnie wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak często można bezpiecznie wybielać zęby?

czytaj całość »

Właściwości i zastosowania cewnika Nelatona

cewnik

Osoby pozostające w śpiączce farmakologicznej, obłożnie chore i cierpiące na zatrzymanie moczu wymagają cewnikowania. Polega ono na wprowadzeniu do pęcherza elastycznej rurki, która umożliwia odpływ moczu. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów do opróżniania pęcherza jest cewnik Nelatona. Czym różni się od innych cewników  urologicznych? Kiedy należy go zastosować?

czytaj całość »

Jakie są podstawowe akcesoria stomatologiczne?

Sercem każdego gabinetu stomatologicznego jest unit stomatologiczny: stanowisko z fotelem dla pacjenta, stolikami lekarza i pomocy dentystycznej, spluwaczką, lampą oraz blokiem zasilania. Unit wyposażony jest też w napęd do wierteł, dmuchawę i turbinę. Jednak ten zaawansowany technologicznie sprzęt nie wystarczy do prowadzenia zabiegów. Równie ważna jest cała  masa drobnych materiałów i akcesoriów stomatologicznych.

czytaj całość »

Zalety i stosowanie preparatów do dezynfekcji rąk Velodes

Dezynfekcja rąk, przynajmniej od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, stała się tematem publicznym. Początkowe braki środków dezynfekcyjnych doprowadziły do wysypu receptur na środki dezynfekcyjne domowej roboty. Obecnie nie ma już powodu, aby rezygnować z profesjonalnych płynów dezynfekcyjnych. O ich zaletach opowiemy na przykładzie preparatów dezynfekcyjnych Velodes, przeznaczonych do chirurgicznej dezynfekcji rąk.

czytaj całość »

Jak działa cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych?

Odsysanie górnych dróg oddechowych ma na celu usunięcie śluzu zalegającego w tchawicy. Cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych to prosta, elastyczna i niełamliwa rurka z tworzywa sztucznego. Zewnętrznym zakończeniem cewnika jest złączka, która umożliwia zespolenie cewnika z przewodem mechanicznego lub elektrycznego ssaka. Choć sam cewnik jest bardzo prostym akcesorium, to jego stosowanie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia.

czytaj całość »

Czy żele i pasty wybielające Opalescence można stosować w domu?

Wybielanie nakładkowe jest bardzo popularnym i skutecznym sposobem poprawy estetyki uzębienia. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującym prawem preparaty do rozjaśniania szkliwa, w tym żele wybielające Opalescence, powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem stomatologa. Dotyczy to szczególnie środków o wyższych stężeniach substancji wybielającej. Nie mniej ważnym argumentem jest to, że wybielanie przeprowadzone w gabinecie ma o wiele większą skuteczność od domowego.

czytaj całość »

Czym charakteryzują się testy paskowe do sterylizacji parą wodną?

Sterylizacja parą wodną jest procesem, który ma na celu zniszczenie struktur komórkowych drobnoustrojów. Pod wpływem wysokiej temperatury, ciśnienia i mechanicznego działania cząsteczek wody zachodzą gwałtowne procesy hydrolizy, denaturacji białek i koagulacji enzymów. Sterylizacja jest procesem, którego efektów nie możemy zweryfikować bezpośrednio poprzez szybkie sprawdzenie produktu końcowego. Dlatego konieczne jest zastosowanie metod pośrednich, w tym specjalistycznych testów paskowych do sterylizacji parą wodną.

czytaj całość »

Dlaczego warto postawić na G-Premio Bond?

G-Premio Bond jest jednym z najnowocześniejszych bondów o doskonałej skuteczności. Pozwala wytwarzać wiązania z wieloma różnymi typami wypełnień. Można go stosować do odbudów bezpośrednich, napraw zniszczonych zębów, a także w leczeniu nadwrażliwości. G-Premio Bond jest preparatem realnie uniwersalnym, a przy tym bardzo wygodnym w stosowaniu i wydajnym.

czytaj całość »

Jakie zalety mają jednorazowe prześcieradła medyczne?

Stosowana powszechnie w szpitalach pościel jednorazowa, w tym także medyczne prześcieradła włókninowe, to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych prześcieradeł lnianych i bawełnianych. Ich zalety czysto użytkowe są w warunkach szpitalnych trudne do przecenienia. Nie tylko ułatwiają zachowanie czystości, ale są też rozwiązaniem atrakcyjnym cenowo.

czytaj całość »

Jak skutecznie wybielić zęby?

Doskonale białe i lśniące zęby, którymi chcemy chwalić się przy każdym uśmiechu, obecnie może mieć niemal każdy. Oczywiście bardzo wiele zależy od kształtu łuków zębowych, ustawienia zębów czy stanu dziąseł. Jeżeli jednak chodzi o ładny wygląd szkliwa, to możliwości jego uzyskania jest naprawdę wiele, a co najważniejsze większość z nich posiada potwierdzoną skuteczność. 

czytaj całość »

Rodzaje i zastosowanie piasków Air-Flow EMS

Piaski Air-Flow EMS to produkty autentycznie uniwersalne: można je stosować do usuwania biofilmu i świeżego kamienia ze szkliwa, zębiny oraz z aparatów ortodontycznych. Posiadają bardzo drobne ziarno, dzięki czemu ich stosowanie nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Są tak łagodne i bezpieczne, że nadają się do oczyszczania tkanek miękkich, można je stosować przy nadwrażliwości zębów i w trakcie leczenia periodontologicznego. 

czytaj całość »

Co warto wiedzieć o cewniku Foleya?

Ciekawostką dla niespecjalistów może być fakt, że cewnik Foleya jest stosowany nie tylko w urologii, ale także w położnictwie. Niedługa rurka z elastycznego materiału – z jednej strony rozgałęziona, a z drugiej zakończona balonikiem – od blisko 100 lat przynosi ulgę w cierpieniu i pomaga w narodzinach dzieci. 

czytaj całość »

Poznaj zalety cementu Breeze

Kluczową zaletą kompozytowego, samoadhezyjnego cementu Breeze jest maksymalne skrócenie i ułatwienie procesu cementowania. Użycie Breeze sprawia, że trzy tradycyjne fazy procesu, czyli wytrawianie, zastosowanie primera oraz czynnika łączącego zostają skrócone do jednej operacji. Znaczna oszczędność czasu nie odbywa się kosztem jakości procesu, wręcz przeciwnie – zastosowanie cementu Breeze zmniejsza ryzyko powstania nadwrażliwości. Z punktu widzenia pacjenta podstawową korzyścią jest znaczne poprawienie komfortu zabiegu.  

czytaj całość »

Sklep dla dentystów online

Zakupy w internecie w dzisiejszych czasach stały się bardzo powszechne i dotyczą one praktycznie każdej dziedziny życia. Nie inaczej jest z branżą stomatologiczną. Nic w tym dziwnego, że zakupy online zyskały tak dużą popularność. W kilka sekund jesteśmy w stanie porównać ceny sklepów z całej Polski i skompletować produkty potrzebne do pracy za pomocą kilku kliknięć. No dobrze, skoro ceny są podobne, czas dostawy również, to który sklep wybrać?

 

czytaj całość »

Gabinet idealny - czyli jak pozyskać pacjentów

Na obecną chwilę w Polsce jest kilkanaście tysięcy gabinetów stomatologicznych, więc konkurencja jest bardzo duża. Większość osób ma różne doświadczenia z dentystami. Od skrajnie złych i przykrych, które powodują wręcz uraz i strach przed wizytą u stomatologa, do tych dobrych, gdzie pacjent poczuł się bezpiecznie na fotelu specjalisty oraz był zadowolony z efektów leczenia, lub innej usługi.

czytaj całość »

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

W ciągu jednego dnia pracy w unicie stomatologicznym może występować aż do 8 miliardów bakterii. Wiemy, że nie możemy tego lekceważyć, dlatego chcemy zapewnić naszym klientom odpowiednią ochronę w trakcie procedur endodontycznych...

czytaj całość »

Higiena pacjenta leżącego

Wypadek, nagła choroba lub inne zdarzenie losowe, to niestety bardzo częste w dzisiejszych czasach wydarzenia, które dotykają wiele osób, a także rodziny.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium