Blog

Czy żele i pasty wybielające Opalescence można stosować w domu?

Wybielanie nakładkowe jest bardzo popularnym i skutecznym sposobem poprawy estetyki uzębienia. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującym prawem preparaty do rozjaśniania szkliwa, w tym żele wybielające Opalescence, powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem stomatologa. Dotyczy to szczególnie środków o wyższych stężeniach substancji wybielającej. Nie mniej ważnym argumentem jest to, że wybielanie przeprowadzone w gabinecie ma o wiele większą skuteczność od domowego.

czytaj całość »

Czym charakteryzują się testy paskowe do sterylizacji parą wodną?

Sterylizacja parą wodną jest procesem, który ma na celu zniszczenie struktur komórkowych drobnoustrojów. Pod wpływem wysokiej temperatury, ciśnienia i mechanicznego działania cząsteczek wody zachodzą gwałtowne procesy hydrolizy, denaturacji białek i koagulacji enzymów. Sterylizacja jest procesem, którego efektów nie możemy zweryfikować bezpośrednio poprzez szybkie sprawdzenie produktu końcowego. Dlatego konieczne jest zastosowanie metod pośrednich, w tym specjalistycznych testów paskowych do sterylizacji parą wodną.

czytaj całość »

Dlaczego warto postawić na G-Premio Bond?

G-Premio Bond jest jednym z najnowocześniejszych bondów o doskonałej skuteczności. Pozwala wytwarzać wiązania z wieloma różnymi typami wypełnień. Można go stosować do odbudów bezpośrednich, napraw zniszczonych zębów, a także w leczeniu nadwrażliwości. G-Premio Bond jest preparatem realnie uniwersalnym, a przy tym bardzo wygodnym w stosowaniu i wydajnym.

czytaj całość »

Jakie zalety mają jednorazowe prześcieradła medyczne?

Stosowana powszechnie w szpitalach pościel jednorazowa, w tym także medyczne prześcieradła włókninowe, to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych prześcieradeł lnianych i bawełnianych. Ich zalety czysto użytkowe są w warunkach szpitalnych trudne do przecenienia. Nie tylko ułatwiają zachowanie czystości, ale są też rozwiązaniem atrakcyjnym cenowo.

czytaj całość »

Jak skutecznie wybielić zęby?

Doskonale białe i lśniące zęby, którymi chcemy chwalić się przy każdym uśmiechu, obecnie może mieć niemal każdy. Oczywiście bardzo wiele zależy od kształtu łuków zębowych, ustawienia zębów czy stanu dziąseł. Jeżeli jednak chodzi o ładny wygląd szkliwa, to możliwości jego uzyskania jest naprawdę wiele, a co najważniejsze większość z nich posiada potwierdzoną skuteczność. 

czytaj całość »

Rodzaje i zastosowanie piasków Air-Flow EMS

Piaski Air-Flow EMS to produkty autentycznie uniwersalne: można je stosować do usuwania biofilmu i świeżego kamienia ze szkliwa, zębiny oraz z aparatów ortodontycznych. Posiadają bardzo drobne ziarno, dzięki czemu ich stosowanie nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Są tak łagodne i bezpieczne, że nadają się do oczyszczania tkanek miękkich, można je stosować przy nadwrażliwości zębów i w trakcie leczenia periodontologicznego. 

czytaj całość »

Co warto wiedzieć o cewniku Foleya?

Ciekawostką dla niespecjalistów może być fakt, że cewnik Foleya jest stosowany nie tylko w urologii, ale także w położnictwie. Niedługa rurka z elastycznego materiału – z jednej strony rozgałęziona, a z drugiej zakończona balonikiem – od blisko 100 lat przynosi ulgę w cierpieniu i pomaga w narodzinach dzieci. 

czytaj całość »

Poznaj zalety cementu Breeze

Kluczową zaletą kompozytowego, samoadhezyjnego cementu Breeze jest maksymalne skrócenie i ułatwienie procesu cementowania. Użycie Breeze sprawia, że trzy tradycyjne fazy procesu, czyli wytrawianie, zastosowanie primera oraz czynnika łączącego zostają skrócone do jednej operacji. Znaczna oszczędność czasu nie odbywa się kosztem jakości procesu, wręcz przeciwnie – zastosowanie cementu Breeze zmniejsza ryzyko powstania nadwrażliwości. Z punktu widzenia pacjenta podstawową korzyścią jest znaczne poprawienie komfortu zabiegu.  

czytaj całość »

Sklep dla dentystów online

Zakupy w internecie w dzisiejszych czasach stały się bardzo powszechne i dotyczą one praktycznie każdej dziedziny życia. Nie inaczej jest z branżą stomatologiczną. Nic w tym dziwnego, że zakupy online zyskały tak dużą popularność. W kilka sekund jesteśmy w stanie porównać ceny sklepów z całej Polski i skompletować produkty potrzebne do pracy za pomocą kilku kliknięć. No dobrze, skoro ceny są podobne, czas dostawy również, to który sklep wybrać?

 

czytaj całość »

Gabinet idealny - czyli jak pozyskać pacjentów

Na obecną chwilę w Polsce jest kilkanaście tysięcy gabinetów stomatologicznych, więc konkurencja jest bardzo duża. Większość osób ma różne doświadczenia z dentystami. Od skrajnie złych i przykrych, które powodują wręcz uraz i strach przed wizytą u stomatologa, do tych dobrych, gdzie pacjent poczuł się bezpiecznie na fotelu specjalisty oraz był zadowolony z efektów leczenia, lub innej usługi.

czytaj całość »

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

W ciągu jednego dnia pracy w unicie stomatologicznym może występować aż do 8 miliardów bakterii. Wiemy, że nie możemy tego lekceważyć, dlatego chcemy zapewnić naszym klientom odpowiednią ochronę w trakcie procedur endodontycznych...

czytaj całość »

Higiena pacjenta leżącego

Wypadek, nagła choroba lub inne zdarzenie losowe, to niestety bardzo częste w dzisiejszych czasach wydarzenia, które dotykają wiele osób, a także rodziny.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl