banner

Leki przeciwzapalne na zęby

Dostępne w naszej hurtowni leki przeciwzapalne na zęby znajdują zastosowanie w trakcie leczenia endodontycznego. Mowa przede wszystkim o preparatach przeznaczonych do zapobiegania stanom zapalnym i leczenia zmienionej chorobowo miazgi zęba. Przykładem klasycznego środka przeciwzapalnego jest Eugenol. To główny składnik olejku goździkowego, który ma silne właściwości odkażające. Z tego powodu używany jest do zarabiania tymczasowych mas uszczelniających kanał korzeniowy. Popularnymi związkami odkażającymi są też tlenki cynku.

Alveogyl Alveogyl
Producent: Septodont
Cena: 160,00 zł (netto: 148,15 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Biopulp 10g Biopulp 10g
Producent: Chema
Cena: 19,00 zł (netto: 17,59 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Endogel 5,5g Endogel 5,5g
Cena: 37,00 zł (netto: 34,26 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Endosal Endosal
Producent: Chema
Cena: 15,00 zł (netto: 13,89 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Eugenol 10g Eugenol 10g
Producent: VETOS
Cena: 13,50 zł (netto: 12,50 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Gutap 10ml Gutap 10ml
Producent: Chema
Cena: 21,00 zł (netto: 19,44 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Jodoform 30g Jodoform 30g
Producent: VETOS
Cena: 65,00 zł (netto: 60,19 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Kamfenol 20ml Kamfenol 20ml
Producent: VETOS
Cena: 23,00 zł (netto: 18,70 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
TCA dent 10ml TCA dent 10ml
Producent: Cerkamed
Cena: 58,00 zł (netto: 53,70 zł )
szt.
1pxzobacz więcej

Preparatem o silnym działaniu odkażającym jest Kamfenol. Wykazuje on też lekkie działanie przeciwbólowe. Jest popularnym preparatem do leczenia zębów z zakażonymi kanałami korzeniowymi. Do leczenia zakażonej miazgi stosowany jest także Jodoform. W zetknięciu z wilgotnymi tkankami uwalnia jod, który ma działanie odkażające i wysuszające. Jodoform jest skuteczny w wysuszaniu wysięku w kanałach zębowych. Można go też stosować na owrzodzenia oraz do miejscowego znieczulania i tamowania niewielkich krwotoków. Silnie wysuszająco działa także Biopulp. To preparat wodorotlenkowo-wapniowy, który znajduje wszechstronne zastosowanie w endodoncji, w tym również w leczeniu zębów mlecznych.

Preparaty wspomagające udrażnianie kanałów korzeniowych

Oferujemy preparaty, które ułatwiają mechaniczne udrażnianie kanałów zębowych. Do tego celu wykorzystuje się m.in. zjawisko chelatowania, czyli reakcji z mineralnymi składnikami twardych tkanek zęba. W efekcie dochodzi do ich powierzchniowego rozmiękczenia, co znacznie ułatwia opracowywanie kanału korzeniowego. Działanie chelatujące posiadają preparaty Endogel i Endosal.

Warto zwrócić uwagę na Gutap, czyli olejek eukaliptusowy, który zmiękcza i rozpuszcza gutaperkę. Preparat jest powszechnie stosowany przy usuwaniu stwardniałych ćwieków z gutaperki. Jest szczególnie użyteczny przy oczyszczaniu mocno zakrzywionych kanałów korzeniowych.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl