banner

Opatrunki specjalistyczne

Opatrunki specjalistyczne przeznaczone do różnego rodzaju ciężko gojących się ran. Szczególnie trudne w skutecznej kuracji są rany powstałe w wyniku rozległych i głębokich oparzeń. Równie skomplikowane jest leczenie owrzodzeń, odleżyn i ran będących następstwem zespołu stopy cukrzycowej. Są to rany, przy których nie wystarczają tradycyjne jałowe kompresy włókninowe. Suche kompresy z gazy dobrze chłoną wysięk, lecz doprowadzają do wysuszania rany i silnie do niej przywierają. W efekcie zmiana opatrunków jest nie tylko trudna, ale bywa też bolesna. Razem z opatrunkiem usuwamy zakrzepnięty wysięk, ropę i krew, co może prowadzić do uszkodzenia gojącej się rany. Wszystkich opisanych problemów można uniknąć, jeżeli zastosujemy opatrunki hydrożelowe.

Opatrunki hydrożelowe na oparzenia i odleżyny

Opatrunki hydrożelowe przeznaczone są do opatrywania ran z małą i średnią ilością wysięku, w tym szczególnie ran pooparzeniowych, odleżyn i owrzodzeń. Mają postać elastycznego, przezroczystego płata, który zawiera 90% wody. Spoiwem opatrunku są naturalne i syntetyczne polimery.

Płat żelowy utrzymuje stałą wilgotność rany, nie przywiera do niej, a wymiana opatrunku nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia tkanek. Zabezpiecza ranę przed wniknięciem zabrudzeń i oddziaływaniem czynników środowiskowych. Jednocześnie wchłania wysięk z rany wraz z drobnoustrojami i w ten sposób zapobiega ich namnażaniu się. Wilgotne środowisko przeciwdziała też tworzeniu się twardych, trudnych do usuwania strupów.

Niezwykle ważne przy leczeniu ran oparzeniowych jest to, że żelowy opatrunek chłodzi ranę, a przez to działa kojąco. Jest wystarczająco elastyczny, aby nie powodować silnego bólu i uszkodzeń rany w czasie poruszania się lub napinania skóry. Hydrożel umożliwia też wymianę gazową, co wspomaga procesy gojenia się ran.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl