banner

Jałowe kompresy włókninowe

Jałowe kompresy włókninowe są wygodnym w stosowaniu, gotowym do natychmiastowego użycia materiałem opatrunkowym. Jałowość (sterylność) oznacza, że kompres został pozbawiony wegetatywnych i przetrwalnikowych form drobnoustrojów, które w sprzyjających warunkach byłyby zdolne do życia. Chodzi przede wszystkim o bakterie, wirusy, pierwotniaki i zarodniki grzybów.

Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt
Producent: Zarys
Cena: 10,00 zł (netto: 9,26 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt. Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt.
Producent: Zarys
Cena: 9,00 zł (netto: 8,33 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 6,00 zł (netto: 5,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 9,50 zł (netto: 8,80 zł )
szt.
zobacz więcej

Jałowość opatrunków uzyskuje się w drodze sterylizacji. Jakość sterylizacji określa wskaźnik SAL (Sterility Assurance Level). Aby uznać opatrunek za jałowy, prawdopodobieństwo przeżycia w nim jakiegokolwiek mikroorganizmu musi być równe lub mniejsze od 0,000 001 (10−6).

Czym jest włóknina medyczna?

Włóknina medyczna to materiał powstający w wyniku łączenia (sklejania i prasowania pod działaniem ciepła i ciśnienia) włókien syntetycznych. Wykorzystywane są do tego celu włókna polipropylenowego, poliestrowego czy poliamidowego. Dzięki temu, że układ włókien jest nieuporządkowany, przycinanie włókniny nie powoduje strzępienia się i wyciągania pojedynczych nitek.

Włóknina jest materiałem miękkim, lekkim, a jednocześnie posiada dużą odporność na przetarcia i rozciąganie. Wymienione cechy sprawiły, że włóknina syntetyczna wykorzystywana jest nie tylko do produkcji kompresów, ale także do wytwarzania opatrunków specjalistycznych, obłożeń pola operacyjnego i jednorazowej odzieży ochronnej. Wykonane z niej kompresy są niepylące i pozbawione luźnych nitek, co pozwala uniknąć zanieczyszczania rany i bardzo ułatwia używanie kompresów do przemywania.

Właściwości i zastosowanie kompresów z włókniny medycznej

Cechą, która wyróżnia kompresy z włókniny medycznej, jest bardzo wysoka absorpcja płynów. Dzięki temu kompresy łatwo wchłaniają wodę, krew, ropę, wysięki i płynne preparaty medyczne. Przy zmianie opatrunku dochodzi do usunięcia zanieczyszczeń związanych przez kompres. Jednocześnie kompres zabezpiecza ranę przed zanieczyszczeniami, oddziaływaniami mechanicznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi. Kompresy włókninowe wykorzystywane są też powszechnie w roli tamponów oraz do mycia pola operacyjnego i zabiegowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl