banner

Siatki opatrunkowe

Oferujemy mocne i elastyczne siatki opatrunkowe Codotex w wielu rozmiarach, dopasowanych do zakładania na różne części ciała. Siatki opatrunkowe wykonane z mieszanki przędzy poliamidowej i poliuretanowej są bardzo mocne i elastyczne. Dobrze stabilizują opatrunek, a jednocześnie nie uciskają rany i pozostają elastyczne. Ponadto zapewniają skuteczną wymianę gazową i pełną swobodę ruchów. Siatki są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych bandaży.

Siatki opatrunkoweNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Stabilizacja opatrunków w miejscach trudnodostępnych

Elastyczną siatkę opatrunkową można szybko i łatwo założyć na kolano czy łokieć, na udo, stopę, pośladek i klatkę piersiową. We wszystkich wymienionych miejscach opaska dziana (bandaż) jest trudna do właściwego ułożenia: może krępować ruchy, opadać i powodować naprężenia w obrębie rany. Siatka łatwo dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki dużej elastyczności jest zdolna utrzymać opatrunek na ruchomych częściach ciała, czyli głównie zgięciach kończyn i na klatce piersiowej.

Elastyczne siatki są bardzo wygodnym sposobem przytrzymywania opatrunków na ranach powstałych na skutek oparzeń. Zazwyczaj są one rozległe, nieregularne i nie mogą być silnie dociskane. W takich warunkach siatka jest optymalnym sposobem stabilizacji opatrunku we właściwym miejscu.

Siatki elastyczne sprawdzają się przy opatrywaniu ran głowy. Jeżeli zastosujemy opaskę, to będziemy musieli owijać ją wokół głowy. Siatka pozwala uniknąć pełnego bandażowania, co poprawia komfort noszenia opatrunku i ułatwia zabiegi higieniczne.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl