banner
Bandaż kohezyjny YellowBAND 5cm x 4,5m 24szt. Bandaż kohezyjny YellowBAND 5cm x 4,5m 24szt.
Producent: Zarys
Cena: 65,00 zł (netto: 60,19 zł )
szt.
1pxzobacz więcej
Bandaż kohezyjny YellowBAND 7,5cm x 4,5m 12szt. Bandaż kohezyjny YellowBAND 7,5cm x 4,5m 12szt.
Producent: Zarys
Cena: 75,00 zł (netto: 69,44 zł )
szt.
1pxzobacz więcej

Artykuły medyczne dla sportowców

Niezależnie od uprawianej dyscypliny, sportowcy narażeni są na liczne kontuzje, w tym szczególnie urazy stawów i ścięgien oraz urazy mechaniczne. Z tego powodu zapewniamy artykuły medyczne dla sportowców, które na pewno okażą się pomocne podczas różnych wypadków. Kosmetyki, środki przeciwbólowe, materiały opatrunkowe oraz bandaże są niezbędnym wyposażeniem apteczki każdego, kto uprawia sport – biega, jeździ rowerem, wędruje w trudnym terenie czy bierze udział w grach zespołowych. Wysokiej jakości bandaże są używane nie tylko jako środek opatrunkowy i materiał pomocniczy w leczeniu kontuzji, ale także jako sprawdzony sposób zapobiegania różnego typu urazom przeciążeniowym. Dlatego nie mogło zabraknąć ich w naszym sklepie.

Bandaże kohezyjne, czyli opaski elastyczne do zadań specjalnych

Bandaże używane przez osoby aktywne muszą odznaczać się znaczną elastycznością – powinny pozostawiać wystarczająca swobodę ruchu, a jednocześnie skutecznie stabilizować i zabezpieczać przed urazami. Bandaż kohezyjny nadaje się też doskonale do mocowania wszelkiego rodzaju szyn i stabilizatorów kończyn, stosowanych w przypadku poważniejszych urazów, ze złamaniami kości włącznie.

Produkty tego rodzaju stanowią udoskonaloną odmianę opasek elektrycznych: są od nich lżejsze, nie wymagają stosowania narzędzi tnących (włókninę można przerwać w dłoniach) i umocować bez użycia przylepca czy klamerek. Bandaż zawdzięcza swoje właściwości materiałom, z których został wykonany, czyli przede wszystkim włókninie (opaska powstaje poprzez klejenie i spilśnianie włókiem, a nie ich tkanie) oraz poliizoprenowi (substancja kohezyjna, która sprawia, że opaska klei się sama do siebie).

Zalety bandaży kohezyjnych

Opaski kohezyjne są rekomendowanym elementem wyposażenia każdej domowej apteczki. Powinny również stanowić elementy wyposażenia wszystkich wyjść w teren. Warto mieć je przy sobie w czasie wędrówek pieszych, wyprawy na ryby, chodzenia po górach, uprawiania narciarstwa i w wielu innych okolicznościach związanych z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Bandaże kohezyjne zapewniają doskonałą przepuszczalność powietrza, co jest dodatkowym atutem przy zastosowaniu w sporcie. Nawet przy znacznym wysiłku nie dochodzi do zawilgocenia czy odparzenia skóry pod opaską.

Produkty tego rodzaju są całkowicie bezpieczne dla osób uczulonych na lateks. Powstają one z użyciem kauczuku syntetycznego, w związku z czym nie wywołują alergii. Kohezja pozwala na szybkie mocowanie opatrunków, ale jednocześnie nie powoduje przywierania opaski do owłosionych partii skóry. Bandaże kohezyjne nie kleją się do sierści, włosów ani ubrań. Dzięki temu można zastosować je również do opatrywania czworonożnych przyjaciół, którzy są narażeni na kontuzje w nie mniejszym stopniu niż ludzie. Opaski tego rodzaju wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na różne uszkodzenia.

W jakich kolorach dostępne są bandaże kohezyjne?

Bandaże kohezyjne dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Największym zainteresowaniem cieszą się modele YellowBAND, które klienci chętnie wybierają w barwach: czerwonej, białej, czarnej i żółtej. Oprócz tego można je kupić w kolorze zielonym, niebieskim, niebieskim moro, a także cielistym. Tak duży wybór odcieni sprawia, że każdy może znaleźć wersję odpowiednią dla siebie. Warto dopasować barwę opaski do swoich preferencji, ab jak najbardziej umilić sobie czas rekonwalescencji. Kolorowy dodatek bardzo ładnie się prezentuje, a poza tym poprawia samopoczucie. Wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale również estetycznym i atrakcyjnym wyglądem. Odcień bandażu kohezyjnego w żaden sposób nie wpływa jednak na działanie opaski – wszystkie wykazują te same właściwości.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl