banner

Artykuły medyczne dla sportowców

Niezależnie od uprawianej dyscypliny, sportowcy narażeni są na liczne kontuzje, w tym szczególnie urazy stawów i ścięgien oraz urazy mechaniczne. Kosmetyki, środki przeciwbólowe, materiały opatrunkowe oraz bandaże są niezbędnym wyposażeniem apteczki każdego, kto uprawia sport – biega, jeździ rowerem, wędruje w trudnym terenie czy bierze udział w grach zespołowych. Wysokiej jakości bandaże są używane nie tylko jako środek opatrunkowy i materiał pomocniczy w leczeniu kontuzji, ale także jako sprawdzony sposób zapobiegania różnego typu urazom przeciążeniowym.

Bandaże kohezyjne, czyli opaski elastyczne do zadań specjalnych

Bandaże używane przez osoby aktywne muszą odznaczać się znaczną elastycznością – powinny pozostawiać wystarczająca swobodę ruchu, a jednocześnie skutecznie stabilizować i zabezpieczać przed urazami. Bandaż kohezyjny nadaje się też doskonale do mocowania wszelkiego rodzaju szyn i stabilizatorów kończyn, stosowanych w przypadku poważniejszych urazów, ze złamaniami kości włącznie.

Bandaże kohezyjne to udoskonalona odmiana opasek elastycznych: są od nich lżejsze nie wymagają stosowania narzędzi tnących (włókninę można przerwać w dłoniach) i umocować bez użycia przylepca czy klamerek. Bandaż zawdzięcza swoje właściwości materiałom, z których został wykonany, czyli przede wszystkim włókninie (opaska powstaje poprzez klejenie i spilśnianie włókiem, a nie ich tkanie) oraz poliizoprenowi (substancja kohezyjna, która sprawia, że opaska klei się sama do siebie).

Oddychają i nie kleją się do ubrań, włosów ani sierści

Warto podkreślić, że opaska kohezyjna jest całkowicie bezpieczna dla osób uczulonych na lateks, ponieważ powstaje w oparciu o kauczuk syntetyczny. Kohezja pozwala na szybkie mocowanie opatrunków, ale jednocześnie nie powoduje przywierania opaski do owłosionych partii skóry. Dzięki temu można ją zastosować również do opatrywania naszych czworonożnych przyjaciół, którzy są narażeni na kontuzje w nie mniejszym stopniu niż ludzie.

Kolorowe bandaże kohezyjne zapewniają doskonałą przepuszczalność powietrza, co jest dodatkowym atutem przy zastosowaniu w sporcie: nawet przy znacznym wysiłku nie dochodzi do zawilgocenia czy odparzenia skóry pod bandażem. Opaski kohezyjne są rekomendowanym elementem wyposażenia każdej domowej apteczki, a także wyposażeniem, które powinniśmy mieć przy sobie w czasie każdego wypadu w teren: w czasie wędrówek pieszych, wyprawy na ryby, chodzenia po górach, uprawiania narciarstwa i w wielu innych okolicznościach związanych z intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Bandaż kohezyjny YellowBAND 5cm x 4,5m 24szt. Bandaż kohezyjny YellowBAND 5cm x 4,5m 24szt.
Producent: Zarys
Cena: 65,00 zł (netto: 60,19 zł )
szt.
zobacz więcej
Bandaż kohezyjny YellowBAND 7,5cm x 4,5m 12szt. Bandaż kohezyjny YellowBAND 7,5cm x 4,5m 12szt.
Producent: Zarys
Cena: 75,00 zł (netto: 69,44 zł )
szt.
zobacz więcej
RECORD RELAX KREM ŻEL REGENERACJA TRENING 200M RECORD RELAX KREM ŻEL REGENERACJA TRENING 200M
Producent: SPORTRECORD
Cena: 50,00 zł (netto: 46,30 zł )
szt.
zobacz więcej
Worek na lód zimny kompres okłady duży 28cm ice bag Worek na lód zimny kompres okłady duży 28cm ice bag
Producent: SPORTRECORD
Cena: 39,00 zł (netto: 36,11 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl