banner

Piaski stomatologiczne

Oferujemy piaski stomatologiczne do piaskowania zębów, które służą do usuwania ze szkliwa nalotów i przebarwień. Mieszanina piasku i wody podawana jest pod odpowiednim ciśnieniem przez piaskarkę. Gramatura piasku i siła strumienia są tak dobrane, aby było możliwe skuteczne oczyszczanie szkliwa bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich. Piaskowanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Oczywiście pod warunkiem, że nie jesteśmy uczuleni na preparaty stosowane do piaskowania, nie cierpimy na stany zapalne dziąseł i jamy ustnej czy owrzodzenia przewodu pokarmowego. Przeciwwskazaniem do piaskowania jest też astma i pylica płuc.

Piasek Air-Flow Classic 300g Piasek Air-Flow Classic 300g
Producent: EMS
Cena: 119,00 zł (netto: 110,19 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Air-Flow Perio 120g Piasek Air-Flow Perio 120g
Producent: EMS
Cena: 108,00 zł (netto: 100,00 zł )
zobacz więcej
Piasek Air-Flow Plus 120g Piasek Air-Flow Plus 120g
Producent: EMS
Cena: 125,00 zł (netto: 115,74 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Air-flow Soft 120g Piasek Air-flow Soft 120g
Producent: EMS
Cena: 149,00 zł (netto: 137,96 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Flash Pearl NSK 300g Piasek Flash Pearl NSK 300g
Producent: NSK
Cena: 80,00 zł (netto: 74,07 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Kavo 15g Piasek Kavo 15g
Producent: Cavo
Cena: 5,99 zł (netto: 5,55 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Kavo Prophypearls Neutral 250g Piasek Kavo Prophypearls Neutral 250g
Producent: KAVO
Cena: 90,00 zł (netto: 83,33 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Lunos Gentle Clean 180g Piasek Lunos Gentle Clean 180g
Producent: DURR
Cena: 79,00 zł (netto: 73,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Omniflow 300g Piasek Omniflow 300g
Producent: Omnident
Cena: 78,00 zł (netto: 72,22 zł )
szt.
zobacz więcej

Piaskowanie zębów usuwa kamień, płytkę nazębną oraz przebarwienia szkliwa – z wyjątkiem głębokich, które mogą być efektem terapii antybiotykowych lub zmian wrodzonych. Zabieg umożliwia dotarcie do miejsc, których nie jesteśmy w stanie oczyścić przy użyciu szczoteczki do zębów, a nawet nici dentystycznej.

Jak smakuje piasek do piaskarki EMS?

Przyjemny smak piasku podnosi komfort zabiegu: doceniają go szczególnie dzieci. Dostępny w naszym sklepie piasek do piaskarki EMS Air-Flow jest oferowany w pięciu smakach: cytrynowym, miętowym, porzeczkowym, wiśniowym i neutralnym. Powstaje na bazie erytrytolu, czyli alkoholu cukrowego, stosowanego w przemyśle spożywczym jako substancja słodząca.

Air-Flow Plus jest najdrobniejszym na świecie piaskiem stomatologicznym: ma ziarna o wielkości 14 mikronów. Można go bezpiecznie stosować zarówno naddziąsłowo, jak i poddziąsłowo – do oczyszczania przestrzeni wokół aparatów ortodontycznych, okolic implantów, a nawet języka. Dzięki zawartości chlorheksydyny piaski Air-Flow zwalczają też bakterie w jamie ustnej. W efekcie piaskowanie nie tylko poprawia estetykę uzębienia, ale jest też skuteczną profilaktyką chorób zębów.

Jak często należy piaskować zęby?

Przyjmuje się, że możemy piaskować zęby co 6 miesięcy. Jednak palacze, osoby pijące duże ilości kawy lub herbaty i posiadacze stłoczonych zębów mogą potrzebować trzech lub nawet czterech zabiegów w ciągu roku. Regularne piaskowanie zaleca się też posiadaczom aparatów ortodontycznych oraz osobom ze skłonnością do odkładania się kamienia. Piaskowanie jest też rutynowym zabiegiem poprzedzającym wybielanie zębów.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium