banner

Piaskowanie zębów

Piaskowanie polega na kierowaniu w stronę zęba strumienia piasku zmieszanego z wodą pod odpowiednim ciśnieniem. Gramatura piasku i siła strumienia są tak dobrane, aby było możliwe skuteczne oczyszczanie szkliwa bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich (dziąseł, języka i błon śluzowych jamy ustnej. Piaskowanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym, pod warunkiem, że nie jesteśmy uczuleni na preparaty stosowane do piaskowania, nie cierpimy na stany zapalne dziąseł i jamy ustnej czy owrzodzenia przewodu pokarmowego. Przeciwskazaniem do wykonania piaskowania jest też astma i pylica płuc. Piaskowanie skutecznie usuwa kamień, płytkę nazębną oraz przebarwienia szkliwa (z wyjątkiem tych, które są efektem terapii antybiotykowych czy wrodzonych zaburzeń w rozwoju szkliwa). Zabieg umożliwia dotarcie do miejsc, których nie jesteśmy w stanie oczyścić przy użyciu szczoteczki do zębów, a nawet nici dentystycznej.

Kto i jak często powinien piaskować zęby?

Standardowo przyjmuje się, że możemy przeprowadzać piaskowanie co 6 miesięcy. Jednocześnie wyróżnia się kilka grup, których członkowie powinni piaskować zęby 3-4 razy do roku:

• palacze – dym z wyrobów tytoniowych powoduje bardzo szybkie żółknięcie szkliwa oraz osadzanie się ciemnego nalotu na powierzchni zębów,

• osoby pijące duże ilości kawy lub herbaty – osady z kawy i herbaty bardzo łatwo osiadają na powierzchni szkliwa, powodując jego trudne do usunięcia przebarwienia – podobnie działają jagody, czerwone wino, buraki i słodzone kolorowe napoje,

• osoby posiadające stłoczone zęby – posiadając zęby zachodzące na siebie, krzywe czy niewłaściwie ustawione mamy wielką trudność z utrzymaniem zadowalającego poziomu higieny wyłącznie przy użyciu szczoteczki do zębów czy nici dentystycznej,

• posiadacze aparatów ortodontycznych – mocowania aparatów ortodontycznych sprzyjają gromadzeniu się resztek jedzenia i osadów, a jednocześnie bardzo utrudniają ich usuwanie w trakcie szczotkowania zębów,

• osoby ze skłonnością do odkładania się kamienia nazębnego,

• pacjenci przed zabiegiem wybielania – piaskowanie jest rutynowym zabiegiem poprzedzającym wybielanie zębów, które nie przyniosłoby oczekiwanego efektu bez uprzedniego usunięcia płytki nazębnej i kamienia.

Reprezentanci wymienionych grup powinni regularnie piaskować zęby, aby usuwać osady i przebarwienia, które sprzyjają rozwojowi bakterii, a w konsekwencji chorobom zębów i dziąseł.

Jak smakuje produkowany przez EMS piasek do piaskowania?

Wydaje się, że smak piasku do piaskowania jest kwestią mało istotną. W praktyce okazuje się, że przyjemny smak podnosi komfort zabiegu i jest ceniony przez pacjentów, szczególnie przez dzieci. Dostępny w naszym sklepie, produkowany przez EMS piasek do piaskowania Air-Flow jest oferowany w pięciu smakach: cytrynowym, miętowym, porzeczkowym, wiśniowym i neutralnym. Smak jest jednym z kilku czynników, które sprawiają, że stosowanie piasków Air-Flow kojarzy się wyłącznie z przyjemnymi doznaniami. Piaski Air-Flow są wyjątkowo łagodne dla tkanek miękkich: to obecnie najdrobniejszy na rynku materiał do piaskowania.

Piaski Air-Flow są produkowane na bazie erytrytolu – alkoholu cukrowego, stosowanego w przemyśle spożywczym jako substancja słodząca. Wielkość ziaren erytrytolu to zaledwie 14 mikronów (Air-Flow ma konsystencję drobno mielonej mąki). Miniaturowe ziarna są środkiem czyszczącym, który sprawia, że Air-Flow można bezpiecznie stosować zarówno naddziąsłowo, jak też poddziąsłowo – do oczyszczania przestrzeni wokół aparatów ortodontycznych i okolic implantów. Piasek jest trak delikatny, że jako jedyny wśród preparatów dostępnych na rynku nadaje się do oczyszczania i dezynfekcji błon śluzowych jamy ustnej, np. do czyszczenia języka. Dzięki zawartości chlorheksydyny piaski Air-Flow zwalczają też bakterie w jamie ustnej. W efekcie piaskowanie z ich użyciem nie tylko poprawia estetykę uzębienia, ale jest też skuteczną profilaktyką chorób zębów i daje poczucie trwałej świeżości jamy ustnej.

Piasek Air-Flow Classic 300g Piasek Air-Flow Classic 300g
Producent: EMS
Cena: 95,00 zł (netto: 87,96 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Air-Flow Perio 120g Piasek Air-Flow Perio 120g
Producent: EMS
Cena: 110,00 zł (netto: 101,85 zł )
zobacz więcej
Piasek Air-Flow Plus 120g Piasek Air-Flow Plus 120g
Producent: EMS
Cena: 110,00 zł (netto: 101,85 zł )
zobacz więcej
Piasek Air-flow Soft 120g Piasek Air-flow Soft 120g
Producent: EMS
Cena: 120,00 zł (netto: 111,11 zł )
zobacz więcej
Piasek Kavo 15g Piasek Kavo 15g
Producent: Cavo
Cena: 5,90 zł (netto: 5,46 zł )
szt.
zobacz więcej
Piasek Omniflow 300g Piasek Omniflow 300g
Producent: Omnident
Cena: 75,00 zł (netto: 69,44 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl