Piaski stomatologiczne
Oferujemy piaski stomatologiczne służące do piaskowania zębów. Za ich pomocą możliwe jest skuteczne usuwanie nalotów oraz przebarwień, znajdujących się na szkliwie. Mieszanina piasku i wody podawana jest pod odpowiednim ciśnieniem przez piaskarkę. Gramatura piasku i siła strumienia są tak dobrane, aby było możliwe skuteczne oczyszczanie szkliwa bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich. Piaskowanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Oczywiście pod warunkiem, że pacjent nie jest uczulony na preparaty stosowane do piaskowania, a także nie cierpi na stany zapalne dziąseł i jamy ustnej czy owrzodzenia przewodu pokarmowego. Przeciwwskazaniem do piaskowania są też astma i pylica płuc.
Piaskowanie zębów usuwa kamień, płytkę nazębną oraz przebarwienia szkliwa – z wyjątkiem głębokich przebarwień, mogących być efektem terapii antybiotykowych lub zmian wrodzonych. Zabieg umożliwia dotarcie do miejsc, których nie można oczyścić przy użyciu szczoteczki do zębów, a nawet nici dentystycznej.
Jak smakuje piasek do piaskarki EMS?
Przyjemny smak piasku podnosi komfort zabiegu: doceniają go szczególnie dzieci. Dostępny w naszym sklepie piasek do piaskarki EMS Air-Flow jest oferowany w pięciu smakach: cytrynowym, miętowym, porzeczkowym, wiśniowym i neutralnym. Powstaje na bazie erytrytolu, czyli alkoholu cukrowego, stosowanego w przemyśle spożywczym jako substancja słodząca.
Air-Flow Plus jest najdrobniejszym na świecie piaskiem stomatologicznym: ma ziarna o wielkości 14 mikronów. Można go bezpiecznie stosować zarówno naddziąsłowo, jak i poddziąsłowo – do oczyszczania przestrzeni wokół aparatów ortodontycznych, okolic implantów, a nawet języka. Dzięki zawartości chlorheksydyny piaski Air-Flow zwalczają też bakterie w jamie ustnej. W efekcie piaskowanie nie tylko poprawia estetykę uzębienia, ale jest też skuteczną profilaktyką chorób zębów.
Jak dopasować piasek do piaskarki stomatologicznej?
Dobierając piasek do piaskarki stomatologicznej, należy zwrócić uwagę, by był twardy. Dzięki temu skutecznie poradzi sobie z osadem. Poza tym powinien być stosunkowo delikatny, aby nie doprowadzić do zniszczenia struktury szkliwa. Idealny piasek składa się z cząsteczek wodorowęglanu, sodu, a także glicyny. Piasek do piaskarki stomatologicznej musi być dopasowany do indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta. Oprócz niego do zabiegu piaskowania zębów niezbędne są narzędzia pomocnicze ociągające wargi i policzki, co pozwala uzyskać lepszą widoczność i wygodniejszy dostęp do jamy ustnej. Przydadzą się również skaler ultradźwiękowy, fartuch do piaskowania, osłonki na twarz pacjenta oraz środki ochrony osobistej dla stomatologa. Wszystkie z tych produktów wspomagają, a także ułatwiają i usprawniają wykonywanie pracy podczas zabiegu.
Jak często należy piaskować zęby?
Przyjmuje się, że piaskowanie zębów można wykonywać co 6 miesięcy. Jednak w niektórych przypadkach warto zwiększyć liczbę zabiegów do nawet trzech czy czterech w ciągu roku. Dotyczy do przede wszystkim palaczy, osób pijących duże ilości kawy lub herbaty, a także pacjentów, którzy mają stłoczone zęby. Częste piaskowanie zaleca się też posiadaczom aparatów ortodontycznych oraz osobom ze skłonnością do odkładania się kamienia. Piaskowanie jest też rutynowym zabiegiem poprzedzającym wybielanie zębów. Regularne wykonywanie zabiegu zwiększa nie tylko estetykę zębów, ale również bezpieczeństwo pacjenta.