banner

Jednorazowe ochronne fartuchy medyczne

Jednorazowe ochronne fartuchy medyczne zapewniają personelowi medycznemu i pacjentom skuteczne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami i przenoszeniem materiału zakaźnego. Dzięki wykluczeniu procesu prania są maksymalnie higieniczne i wygodne w użytkowaniu. Lekka, mocna i przewiewna odzież z włókniny syntetycznej zapewnia pełną swobodę ruchów przy wykonywaniu zabiegów medycznych i pielęgnacji pacjentów obłożnie chorych. Jest na tyle wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, że można ją użytkować w czasie wielogodzinnych dyżurów lekarskich.

Fartuchy z włókniny SMS i folii

Jednorazowa odzież ochronna, a także fartuchy i maseczki medyczne produkowane są z włókniny SMS. Jest to materiał polipropylenowy, w którego skład wchodzi kilka warstw tkanin spunbond (S) i meltblown (M). Niejednorodny układ włókien i kilka nałożonych na siebie warstw (np. w układzie SMMS) sprawia, że tkanina jest jednocześnie elastyczna, oddychająca i stanowi barierę skutecznie powstrzymującą cząstki stałe i drobnoustroje.

Przy zastosowaniu odpowiedniej gęstości materiał SMS może zatrzymać nawet 99% cząstek stałych, które unoszą się w powietrzu. Siła bariery antybakteryjnej zależy od liczby warstw i gramatury tkaniny, która zazwyczaj waha się w przedziale od 20 do około 100 g/m2. Lekkie fartuchy flizelinowe ogólnego zastosowania mają gramaturę, która nie przekracza 20 g/m2. Natomiast w specjalistycznych fartuchach chirurgicznych znajduje zastosowanie SMS 45 g/m2.

Wartą uwagi odmianą medycznej odzieży ochronnej są fartuchy medyczne z folii polietylenowej. Ten rodzaj odzieży oferuje największą odporność na zabrudzenia mokre. Przydają się zarówno przy zabiegach medycznych, jak i w trakcie zabiegów higienicznych, a także przy pracy z żywnością. Rutynowym uzupełnieniem fatuchów są maski medyczne i jednorazowe ochraniacze na buty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl