banner

Środki higieny pacjenta obłożnie chorego

Nowoczesna higiena pacjenta obłożnie chorego opiera się na zastosowaniu jednorazowych środków czystości. Bardzo przydatne są środki czystości przeznaczone do stosowania bez użycia wody. Jednorazowe środki higieny minimalizują ryzyko zakażeń i powikłań chorobowych. Nawilżane chusteczki, myjki nasączone mydłem oraz materiały do bezwodnego mycia ciała i owłosionych części skóry pozwalają zminimalizować ryzyko zakażeń, a jednocześnie ułatwiają i przyspieszają zabiegi higieniczne. Z ich użyciem znacznie łatwiej jest też zmieniać opatrunki, a także rozmiękczać i usuwać twarde strupy czy wydzieliny ropne.

Stosując jednorazowe środki do mycia bezwodnego, nie musimy obawiać się zalania łóżka pacjenta i związanych z tym komplikacji i kosztów. Niezwykle ważne jest też stosowanie specjalistycznych środków myjących, które zapewniają skuteczne usuwanie resztek kału i neutralizują zapachy ekskrementów. Dzięki temu znacząco poprawia się sytuacja pacjenta – zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym (godnościowym).

Wpływ higieny na proces rekonwalescencji pacjenta

Problematyka higieny pacjenta w największym stopniu dotyczy osób z ograniczoną mobilnością lub całkowicie zależnych od pomocy personelu medycznego i osób bliskich. W tej grupie znajdują się osoby niepełnosprawne, pacjenci przechodzący rekonwalescencję powypadkową (pooperacyjną), osoby obłożnie chore, w podeszłym wieku lub nieprzytomne.

Regularne, codzienne mycie i odświeżanie całego ciała, ma istotny wpływ na proces leczenia. Najłatwiej zauważyć pozytywne zmiany na poziomie psychicznym: codzienna toaleta poprawia samopoczucie pacjenta, łagodzi dyskomfort ciągłego przebywania w pozycji leżącej. Mycie całego ciała wpływa też bardzo korzystnie na ukrwienie skóry, pozwala zapobiegać powstawaniu odleżyn i wspomaga profilaktykę zakażeń. Do tego celu doskonale nadaje się myjka rękawica: pocieranie nią ciała jest rodzajem delikatnego masażu. Regularne usuwanie zbierającego się na powierzchni skóry łoju i zanieczyszczeń zwiększa poczucie komfortu i umożliwia podtrzymanie procesów wymiany gazowej, które odbywają się za pośrednictwem skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl