banner
2Seal easymiX 2Seal easymiX
Producent: VDW
Cena: 325,00 zł (netto: 300,93 zł )
szt.
zobacz więcej
Adseal Adseal
Producent: Meta
Cena: 85,00 zł (netto: 78,70 zł )
szt.
zobacz więcej
AH Plus Jet 15g AH Plus Jet 15g
Producent: Dentsply
Cena: 325,00 zł (netto: 300,93 zł )
Alkohol izopropylowy 200g Cerkamed Alkohol izopropylowy 200g Cerkamed
Producent: Cerkamed
Cena: 30,00 zł (netto: 27,78 zł )
szt.
zobacz więcej
C-File (FlyDent) 6szt. C-File (FlyDent) 6szt.
Producent: Flydent
Cena: 35,00 zł (netto: 28,46 zł )
szt.
zobacz więcej
C-Pilot 6szt C-Pilot 6szt
Producent: VDW
Cena: 58,00 zł (netto: 53,70 zł )
szt.
zobacz więcej
C+ File 6szt. C+ File 6szt.
Producent: Dentsply
Cena: 60,00 zł (netto: 55,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Canal Detector 2ml Canal Detector 2ml
Producent: Cerkamed
Cena: 32,00 zł (netto: 29,63 zł )
szt.
zobacz więcej
Canal Dry Canal Dry
Producent: Chema
Cena: 30,00 zł (netto: 27,78 zł )
szt.
zobacz więcej
Chloraxid 2% Cerkamed Chloraxid 2% Cerkamed
Producent: Cerkamed
Cena: 11,90 zł (netto: 11,02 zł )
szt.
zobacz więcej
Chloraxid 5,25% Cerkamed Chloraxid 5,25% Cerkamed
Producent: Cerkamed
Cena: 12,90 zł (netto: 11,94 zł )
szt.
zobacz więcej
Ćwieki okołomiazgowe (Edenta) 25szt Ćwieki okołomiazgowe (Edenta) 25szt
Producent: Edenta
Cena: 89,00 zł (netto: 82,41 zł )
szt.
zobacz więcej
Ćwieki okołomiazgowe (NORDIN) 12szt Ćwieki okołomiazgowe (NORDIN) 12szt
Producent: Nordin
Cena: 69,00 zł (netto: 63,89 zł )
szt.
zobacz więcej
D-Files Retreatment - narzędzia do re-endo 6szt. FlyDent D-Files Retreatment - narzędzia do re-endo 6szt. FlyDent
Producent: Flydent
Cena: 110,00 zł (netto: 89,43 zł )
szt.
zobacz więcej
D.T. Light Post D.T. Light Post
Producent: RTD
Cena: 228,00 zł (netto: 211,11 zł )
szt.
zobacz więcej
Endo Prep Gel 10ml Endo Prep Gel 10ml
Producent: Cerkamed
Cena: 49,00 zł (netto: 45,37 zł )
szt.
zobacz więcej
Endo-Prep Cream 10ml Endo-Prep Cream 10ml
Producent: Cerkamed
Cena: 69,00 zł (netto: 63,89 zł )
szt.
zobacz więcej
Endo-Prep Cream 5ml Endo-Prep Cream 5ml
Producent: Cerkamed
Cena: 47,00 zł (netto: 43,52 zł )
szt.
zobacz więcej

Narzędzia endodontyczne

Nasza hurtownia oferuje narzędzia endodontyczne, a także wiele materiałów i urządzeń potrzebnych do diagnozowania i leczenia chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Proponujemy narzędzia oraz środki chemiczne, które umożliwiają szybkie i bezpieczne przeprowadzenie kolejnych etapów leczenia kanałowego: od dokładnego usunięcia miazgi zęba, przez poszerzenie i wygładzenie kanału, aż po jego uszczelnienie.

Bardzo pomocne w pracy lekarza dentysty są endometry: pozwalają precyzyjnie określić lokalizację wierzchołka korzenia zęba oraz ustalić roboczą głębokość kanału zębowego. Ważną czynnością przed przystąpieniem do leczenia kanałowego jest wykonanie RTG zęba. Na podstawie zdjęcia można określić rozległość zainfekowanego obszaru, liczbę kanałów przeznaczonych do leczenia, ich kształt i przebieg.

Do czego służą pilniki endodontyczne?

Wstępem do usunięcia objętej procesem chorobowym miazgi zęba jest jej zatrucie (dewitalizacja) lub odpowiednie znieczulenie. Dzięki temu możliwe staje się usuwanie miazgi bez nasilania przykrych doznań po stronie pacjenta. Do oczyszczania kanału służą specjalistyczne pilniki endodontyczne. Pozwalają one usunąć zmienioną chorobowo tkankę i opracować kanał zęba. Narzędzie jest tępo zakończone, aby nie doprowadzić do perforacji ściany zęba. Piłowanie odbywa się poprzez dociskanie i wysuwanie pilnika z kanału. Do udrażniania mocno zakrzywionych i zwapniałych kanałów idealnie nadają się pilniki C-Pilot. Powstają z hartowanej stali, która jest bardzo odporna na złamania i odkształcenia.

Do opracowania kanałów o skomplikowanym przebiegu doskonale nadają się narzędzia kanałowe Protaper Next. Prostokątny przekrój pilników zapewnia im pełzający i kołyszący ruch w kanale zębowym. Niklowo-tytanowy stop ma doskonałą fleksyjność i bardzo dużą odporność na pękanie na skutek zmęczenia materiału. Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowo elastyczne pilniki maszynowe Protaper Gold, które dopasowują się łatwo do wszelkich krzywizn. Dzięki temu nie blokują się i nie łamią nawet w wyjątkowo wąskich i krętych kanałach zębowych.

Do oczyszczonego i poszerzonego kanału należy wprowadzić środki chemiczne, które pozwalają pozbyć się bakterii, resztek miazgi. Popularnym środkiem do płukania kanałów korzeniowych jest kwas cytrynowy 40%.

Ćwieki z gutaperki i wkłady z włókna szklanego

W naszym sklepie znajdziesz uszczelniacze do kanałów korzeniowych. Są to plastyczne materiały, wykorzystywane do wypełniania kanałów korzeniowych. Używa się ich w połączeniu z popularnymi ćwiekami z gutaperki. Oferujemy też spreadery stomatologiczne, czyli rozpychacze do ćwieków z gutaperki. Finałem leczenia kanałowego jest odbudowa korony, powierzchni bocznych lub nawet całego zęba. Przy mniejszych ubytkach wystarczy kompozytowe wypełnienie światłoutwardzalne lub amalgamatowe.

W przypadku utraty dwóch lub trzech powierzchni zęba do odbudowy potrzebne jest wzmocnienie wypełnienia. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się wkłady z włókna szklanego. W ofercie naszego sklepu znajdują się cenione przez stomatologów koronowo-korzeniowe wkłady z włókna szklanego Olipost. Przy szczególnie dużych ubytkach znajdują zastosowanie ćwieki okołomiazgowe, które stanowią rusztowanie dla wypełnień stomatologicznych. Oferujemy doskonałej jakości ćwieki tytanowe w zestawie z wiertłami.

Zastosowanie poszerzaczy kanałowych

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również poszerzacze kanałowe, stosowane głównie podczas poszerzania, a także wygładzania kanałów zęba. Dostępne są w wersji ręcznej oraz maszynowej. Można je kupić w wielu rozmiarach i długościach, w związku z czym nie ma problemu z dostosowaniem tych narzędzi do indywidualnych potrzeb. Produkty pochodzą wyłącznie od znanych i cenionych producentów. Sprzedajemy tylko wysokiej jakości artykuły, ponieważ najważniejsze jest dla nas zadowolenie naszych Klientów oraz Waszych pacjentów.

Poszerzacze kanałowe to często stosowane narzędzia endodontyczne. Powinny znajdować się w każdym gabinecie stomatologicznym, ponieważ praca dentysty bez tych akcesoriów byłaby niemożliwa. Modele, które sprzedajemy, doskonale sprawdzają się zarówno do udrażniania, jak i poszerzania kanałów korzeniowych. Pozwalają na dokładne zeskrobanie zębiny ze ścian kanału. Ponadto służą do usuwania wypełnień z kanałów oraz do przygotowania kanału pod wkłady koronowo-korzeniowe. Oferowane narzędzia wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Powstają z idealnie dobranych i bezpiecznych materiałów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl