Co wyróżnia piasek do piaskarki EMS?

Co wyróżnia piasek do piaskarki EMS?

Piaski do piaskarek Air-flow firmy EMS to nowoczesne środki do usuwania biofilmu i świeżych złogów kamienia z powierzchni zębów. Są tak delikatne, że można je bezpiecznie stosować również do oczyszczania tkanek miękkich w jamie ustnej. Na tle innych piasków stomatologicznych wyróżniają się łagodnym działaniem, które wynika z niezwykle drobnego materiału ściernego, który ma abrazyjność ograniczoną do niezbędnego minimum.

Czym jest i jak działa erytrytol?

Materiałami ściernymi w piaskach EMS są cząstki na bazie glicyny, dwuwęglanu sodu i erytrytolu (inaczej erytrolu). Ten ostatni związek organiczny zawiera piasek do piaskarki EMS Air-flow Plus. To najdrobniejszy tego typu preparat na rynku. Erytrol jest organicznym związkiem chemicznym z grupy cukroli. Występuje w wielu owocach, w czerwonym winie i roślinach wodnych. Po raz pierwszy wyizolował go szkocki chemik John Stenhouse w połowie XIX w. Od początku XX wieku erytrol jest powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym jako zastępnik cukru, czyli tzw. słodzik. Mogą go spożywać osoby na diecie, bo choć smakuje niemal identycznie jak cukier, to ma zaledwie śladową wartość energetyczną.

Wykorzystanie erytrytolu w stomatologii stało się możliwe dzięki temu, że nie jest on rozkładany przez bakterie obecne w jamie ustnej. W efekcie nie sprzyja rozwojowi próchnicy i jest całkowicie bezpieczny dla zębów. Drugim powodem jest poziom rozdrobnienia, który pozwolił firmie EMS wyprodukować piasek stomatologiczny o wielkości ziarna zaledwie 14 mikronów.

Erytrol, podawany pod ciśnieniem w postaci aerozolu, skutecznie oczyszcza piaskowane powierzchnie, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczny. Nie stwarza najmniejszego ryzyka powstania uszkodzeń tkanek – zarówno twardych, jak i miękkich. 

Jeden preparat do zębów, implantów i tkanek miękkich 

Piaski EMS są preparatami o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Nadają się do oczyszczania naddziąsłowego i poddziąsłowego. Przeznaczone są przede wszystkim do usuwania biofilmu i świeżych złogów kamienia nazębnego bez konieczności użycia skalera. Piaskowanie jest bardzo skuteczne przy niwelowaniu przebarwień szkliwa, które powstają pod wpływem barwników z kawy, wina, soków czy sadzy z dymu papierosowego. 

Delikatne piaski z erytrytolem doskonale sprawdzają się przy leczeniu chorób przyzębia. Są też wykorzystywane do niechirurgicznego leczenia zapaleń tkanek miękkich, które otaczają implanty (peri-implantitis) oraz zapalenia błony śluzowej jamy ustnej (mucositis). Z równym powodzeniem czyszczą naturalne szkliwo, jak i implanty, wypełnienia i stałe aparaty ortodontyczne. Można ich używać bez obaw także do czyszczenia języka oraz przy leczeniu halitozy (nieprzyjemnego zapachu z ust).

Idealny piasek dla dzieci

Niska abrazyjność piasków EMS pozwala ograniczyć dyskomfort pacjenta. Ma to szczególne znaczenie w przypadku piaskowania zębów u dzieci i nastolatków. Młodzi pacjenci docenią nie tylko brak nieprzyjemnych, przeszywających ukłuć, lecz także przyjemny smak preparatu. Piasek Air-flow Classic jest dostępny w kilku smakach, w tym m.in. w cytrynowym, miętowym i wiśniowym. 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl