Czy skuteczność wybielania Opalescence zależy od stężenia preparatu?

Czy skuteczność wybielania Opalescence zależy od stężenia preparatu?

Skuteczność wszystkich preparatów wybielających jest wypadkową stężenia substancji czynnej i czasu jej oddziaływania na zęby. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku wybielania zębów preparatami Opalescence. Dowiedz się, jaki wpływ na jakość wybielania ma stężenie żelu Opalescence. Czy to jedyny czynnik decyduje o idealnej bieli Twojego szkliwa?

Na wstępie przypomnienie: preparaty do wybielania zębów najlepiej stosować pod opieką stomatologa. W przypadku wybielania Opalescence jest to konieczność. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zabieg nie przyniesie spodziewanych efektów. W skrajnych przypadkach możesz doprowadzić do pogorszenia stanu uzębienia.

Jak działają preparaty wybielające Opalescence?

Substancją czynną żeli wybielających Opalescence jest nadtlenek wodoru, popularnie nazywany wodą utlenioną. Nie jest on bezpośrednim składnikiem preparatu: powstaje w zetknięciu nadtlenku karbamidu ze śliną. 

Nadtlenek wodoru skutecznie utlenia barwniki, które powodują żółknięcie szkliwa zębów. Efektem jest skuteczne odbarwienie (dosłownie wybielenie) nalotów i miejscowych przebarwień. Dzięki temu przestają być widoczne i nie psują estetyki uśmiechu. 

Atomy tlenu działają nie tylko powierzchniowo, lecz także wnikają w głąb szkliwa. Jednak nie przedostają się do głębszych tkanek zęba, dlatego zabieg nie powoduje nadwrażliwości. Jeżeli wybielanie zostało poprawnie przeprowadzone, to nie powinno mieć też negatywnego wpływu na stan dziąseł.

W wyniku reakcji żelu wybielającego ze śliną wydziela się pewna ilość mocznika. Podwyższa on poziom pH w jamie ustnej. Zasadowy odczyn śliny działa hamująco na rozwój bakterii kariogennych, które są odpowiedzialne za zmiany próchnicze w zębach.

Czy skuteczność wybielania zębów zależy od stężenia preparatu?

Nie ulega wątpliwości, że bardziej stężony żel wybielający ma zdolność generowania większej ilości nadtlenku wodoru. Dzięki temu wybielanie ma większą intensywność. Zastosowanie stężonego preparatu przynosi szybsze i łatwiej zauważalne efekty. Stosując mniej stężone żele, można osiągnąć porównywalny poziom wybielenia. Jednak zabieg trzeba powtórzyć kilka, a niekiedy kilkanaście razy.

Z punktu widzenia zdrowia zębów i dziąseł lepsze jest długotrwałe wybielanie szkliwa przy użyciu średnio stężonego preparatu. Z punktu widzenia pacjenta bardziej pożądany jest szybki efekt i mniej uciążliwa, a więc krótsza procedura, z mniejszą liczbą zabiegów. Decyzję, która strategia jest lepsza, powinien podjąć specjalista.

Dlaczego wybielanie zębów w gabinecie jest skuteczniejsze?

Skuteczność wybielania szkliwa nie zależy wyłącznie od samego preparatu. Kluczowe znaczenie ma właściwe przygotowanie zębów. Najpierw należy usunąć złogi kamienia i płytkę nazębną. Skaling i piaskowanie zębów to wstęp do rozjaśniania szkliwa. Usunięcie nalotów pozwala ocenić faktyczny stan szkliwa. Ujawnia też uszkodzenia zębów lub ogniska próchnicy, które trzeba usunąć przed wybielaniem. Gdy zęby są starannie oczyszczone, a ubytki zostały wypełnione, można przystąpić do wybielania szkliwa.

Sukces działania żeli wybielających zależy w dużym stopniu od jakości wykonania nakładek. Samodzielne zdejmowanie odcisków z łuków zębowych jest trudne: wymaga dużej wprawy i doświadczenia. Niestarannie wykonane nakładki nie przylegają dokładnie do zębów, co utrudnia właściwą aplikację żelu. Efekt może okazać się rozczarowujący.

Nakładki wykonane gabinecie stomatologicznym powstają na podstawie odlewu łuków zębowych. Ich dopasowanie jest bardzo precyzyjne, co przekłada się na skuteczność rozjaśniania szkliwa, a także na ochronę dziąseł. Starannie wymodelowane nakładki nie spadają z zębów w czasie nocnego wybielania. Pacjent czuje się bardziej komfortowo, co motywuje go do wykonywania zabiegów ściśle według zaleceń stomatologa. Wszystko razem składa się na znacznie lepsze efekty wybielania niż te, które możesz osiągnąć, gdy samodzielnie wykonujesz nakładki.

Pokazaliśmy, że skuteczność wybielania Opalescence w równym stopniu zależy od stężenia preparatu i od profesjonalnie wykonanych nakładek. Kluczowe znaczenie ma też dobór liczby zabiegów do stanu zębów i oczekiwań pacjenta. Ustalenie celu zabiegu, np. rozjaśnienie o trzy tony, jest niezwykle ważne dla końcowej satysfakcji pacjenta.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl