Jakie są zalety mycia ciała z użyciem preparatu Clinisan Emollient Foam?

Jakie są zalety mycia ciała z użyciem preparatu Clinisan Emollient Foam?

Nowoczesny preparat Clinisan Emollient Foam do mycia pacjentów obłożnie chorych, przeznaczony do łatwego usuwania zabrudzeń z moczu i kału. Zapewnia on maksymalny komfort osobie mytej, a jednocześnie daje gwarancję skutecznego oczyszczenia i odkażenia powierzchni skóry. Warto poznać bliżej możliwości tego nowoczesnego środka higienicznego. Porównujemy stosowanie pianki Clinisan Emollient z użyciem klasycznych środków czystości. 

Czym myć pacjenta obłożnie chorego?

Pacjenci pozostający w śpiączce, osoby w podeszłym wieku, sparaliżowane lub unieruchomione po zabiegach chirurgicznych wymagają regularnych zabiegów higienicznych. Zalecane jest codzienne mycie skóry na całym ciele pacjenta oraz przynajmniej raz w tygodniu mycie głowy. Do tego celu należy użyć delikatnych środków myjących. Chodzi o to, żeby nie zniszczyć naturalnego, lekko kwaśnego odczynu skóry, którego pH mieści się w granicach 4,5-5,5. Ważne jest też, aby mycie przebiegało łatwo, bez nadmiernego pocierania skóry i błon śluzowych, które może prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych.

Największym wyzwaniem przy myciu pacjentów obłożnie chorych jest minimalizacja zużycia wody przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności zabiegów higienicznych. Osoba, która nie wstaje o własnych siłach z łóżka, nie przemieszcza się, a często pozostaje nieprzytomna, nie może skorzystać ze zwykłych środków higieny, które wymagają użycia prysznica lub wanny. Mycie całego ciała należy przeprowadzić w łóżku. Nawet przy starannym zabezpieczeniu nieprzemakalnymi prześcieradłami, nadmiar wody jest bardzo niepożądany.

Odpowiedzią na opisane problemy są preparaty do mycia bezwodnego. Należą do nich delikatne chusteczki z syntetycznej włókniny, nasączone delikatnym środkiem odkażającym. Nie wymagają namaczania, są bardzo wygodne w użyciu. Podobnie działają szampony do włosów, które nie wymagają spłukiwania wodą. Niezwykle użyteczne są też myjki nasączone mydłem, które są gotowe do użycia po delikatnym zwilżeniu wodą. Możliwość nałożenia na dłoń bardzo ułatwia czynności higieniczne, w tym szczególnie docieranie do trudno dostępnych miejsc, np. pachwin, okolic uszu czy skóry pod piersiami. 

Jak działa pianka do mycia skóry?

Clinisan Emollient Foam jest preparatem specjalnie stworzonym do mycia pacjentów obłożnie chorych, w tym szczególnie tych, którzy mają problem z nietrzymaniem moczu i kału. Pianka myjąca delikatnie odrywa suche zabrudzenia przyklejone do skóry. Chwilę po aplikacji preparat można delikatnie usunąć ze skóry wraz z zabrudzeniami. Dzięki temu zwiększa się szybkość mycia i znacząco maleje zużycie myjek – potrzeba ich blisko połowę mniej w stosunku do tradycyjnego mycia z użyciem wody i mydła.

Preparat ma delikatne właściwości antybakteryjne i nawilżające. Dzięki temu nie tylko oczyszcza skórę, lecz także chroni ją i minimalizuje ryzyko powstania podrażnień. Clinisan Emollient Foam jest szczególnie zalecany do mycia pacjentów z nietrzymaniem moczu, których skóra jest szczególnie delikatna i bardzo podatna na uszkodzenia. Dodatkowym efektem działania pianki jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów, co korzystnie wpływa na samopoczucie pacjenta i pozwala zapewnić mu godne traktowanie.

W naszej hurtowni znajdziesz też inny preparat produkcji Synergy Health – Clinisan Bodywash Advance. Jest to preparat, który łączy w sobie funkcje płynu do mycia ciała, szamponu do włosów i pianki myjącej. Jest skuteczny w eliminowaniu gronkowca złocistego i laseczek clostridium difficile.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl