Jakie zalety mają jednorazowe prześcieradła medyczne?

Stosowana powszechnie w szpitalach pościel jednorazowa, w tym także medyczne prześcieradła włókninowe, to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych prześcieradeł lnianych i bawełnianych. Ich zalety czysto użytkowe są w warunkach szpitalnych trudne do przecenienia. Nie tylko ułatwiają zachowanie czystości, ale są też rozwiązaniem atrakcyjnym cenowo.

Materiały syntetyczne, z których powstaje szpitalna pościel, jednorazowe serwety operacyjne, odzież ochronna i wiele innych produktów szpitalnych, pozwalają na utrzymanie higieny na poziomie niedostępnym przy użyciu tradycyjnych materiałów. 

 

Najważniejsze zalety włókninowych prześcieradeł medycznych 

Jednorazowe serwety prześcieradła, podkłady czy odzież są standardowym wyposażeniem zakładów kosmetycznych i fryzjerskich, studiów odnowy biologicznej, gabinetów lekarskich i dentystycznych oraz szpitali. Za ich stosowaniem przemawia wiele argumentów: 

  • zawsze czyste – materiały wykonane z włókniny są zawsze czyste, mogą być też sterylne: nie musimy martwić się o ich stan – wystarczy otworzyć opakowanie i używać, 
  • lekkie i oddychające – syntetyczne włókniny należą do materiałów oddychających, które zapewniają łatwy dostęp powietrza, co poprawia komfort użytkowania, zapobiega przegrzaniom i podrażnieniom skóry, 
  • nie wymagają prania – po użyciu syntetyczne materiały po prostu wyrzuca się do kosza, skąd trafiają do spalarni odpadów medycznych – jest to niebagatelne odciążenie logistyczne i sposób na optymalizację wydatków związanych z zapewnieniem czystości (mniejszy personel, brak wydatków na środki czystości i energię elektryczną lub opłat za pralnię), 
  • wygodne i estetyczne – produkty wykonane z włókniny są przyjemne w dotyku, wyglądają bardzo estetycznie i świeżo, co nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie pacjenta, 
  • nie stwarzają ryzyka epidemiologicznego – w przypadku pościeli i odzieży medycznej niezwykle ważny jest fakt, że używa jej tylko jedna osoba, co skutecznie zapobiega przenoszeniu materiału zakaźnego. 

Wybierając włókninowe prześcieradła medyczne czy serwety stomatologiczne warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego je wykonano. Powinien on być delikatny, ale jednocześnie posiadać odpowiednia gramaturę, która zapewnia większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.  

 

Ułatwienie opieki nad osobami obłożnie chorymi  

Jednorazowe prześcieradła medyczne bardzo ułatwiają opiekę nad osobami obłożnie chorymi, nieprzytomnymi, z ograniczoną samodzielnością ruchową i w podeszłym wieku. Prześcieradła włókninowe występują zarówno w wersji jednowarstwowej jak też wzmocnione i uszczelnione folią, która zapobiega przeciekaniu płynów. Tego typu prześcieradła doskonale sprawdzają się w przypadku pacjentów z nietrzymaniem moczu czy kału.  

Produkty wykonane z włókniny są wygodne w użytkowaniu, lekkie i zajmują niewiele miejsca w składowaniu. Dzięki nim można zapewnić podwyższone poczucie komfortu – zarówno pacjentom, jak też personelowi medycznemu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl