Bez jakich przyrządów i akcesoriów nie może się obyć żaden gabinet stomatologiczny?

Bez jakich przyrządów i akcesoriów nie może się obyć żaden gabinet stomatologiczny?

Aby praca dentysty była możliwa, konieczne jest wyposażenie gabinetu stomatologicznego w różne przyrządy oraz akcesoria. Jest ich naprawdę mnóstwo! To tylko potwierdza, jak ważny i odpowiedzialny jest zawód stomatologa. W poniższym tekście wymieniamy wyłącznie niektóre z urządzeń oraz akcesoriów potrzebnych w gabinecie dentystycznym. Bez tych produktów niemożliwe byłoby wykonanie żadnych usług.

Pacjenci zgłaszają się do stomatologa z różnymi problemami związanymi z zębami. Oczekują wysokiej jakości pomocy, co wiąże się z koniecznością posiadania przez dentystę profesjonalnych przyrządów i akcesoriów. Dlatego tak ważne okazuje się odpowiednie wyposażenie gabinetu dentystycznego. Na pewno nie może w nim zabraknąć wypełnień stomatologicznych – stosuje się je jako zastępstwo tkanek zęba, które zostały usunięte podczas leczenia lub utracono je w wyniku urazów mechanicznych. Wypełnienia pozwalają zakryć różne ubytki, odtworzyć korony, a także odbudować całe zęby. Okazują się naprawdę potrzebne, gdyż umożliwiają estetyczne wykończenie powierzchni zębów.

Urządzenia niezbędne w gabinecie dentystycznym

Istnieje wiele urządzeń, które są nieocenione w gabinecie stomatologicznym. Wymienia się wśród nich m.in. kątnicę stomatologiczną, wykorzystywaną głównie do obróbki aparatów ortodontycznych oraz protez. Ponadto jest stosowana podczas opracowywania otwartej komory zęba. Ma duże znaczenie również podczas wykonywania różnych prac z zakresu ortodoncji i protetyki.

W każdym gabinecie stomatologicznym powinna się znajdować również specjalna turbina. Jest to urządzenie napędzane powietrzem z wysokością obrotową, która wynosi niekiedy do 450 tysięcy obrotów na minutę. Taki przyrząd przydaje się do otwierania ubytków, nadawania zarysów ubytkom, a także w trakcie opracowywania zębów pod wkłady koronowe.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl