Dlaczego stomatolog w trakcie pracy powinien nosić maseczkę?

Dlaczego stomatolog w trakcie pracy powinien nosić maseczkę?

Podczas pracy stomatolog ma bliski kontakt z pacjentami. W związku z tym w celu ochrony zarówno siebie, jak i innych ludzi, powinien nosić maseczkę. Jest ona zalecana nie tylko w trakcie wykonywania zabiegów, ale również przy wszystkich innych czynnościach stomatologicznych. W poniższym tekście poświęcamy uwagę temu zagadnieniu. Dowiesz się, jakie maseczki szczególnie są polecane dla dentystów i przed czym one zabezpieczają.

Dzięki licznym akcesoriom stomatologicznym możliwe jest utrzymanie wysokiej jakości higieny pracy. Podczas wykonywania zabiegów i innych obowiązków, przydatne okazują się głównie produkty jednorazowego użytku. Z ich pomocą można zwiększyć bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i pacjenta. Na szczególną uwagę w gabinecie stomatologicznym zasługują maseczki ochronne.

Jakie maseczki poleca się stomatologom?

Dla stomatologów najlepsze są maseczki medyczne, składające się z aż trzech warstw. Zapewniają one wysoką ochronę ust oraz nosa. Do ich produkcji wykorzystuje się kilka warstw syntetycznej włókniny. Produkty mają za zadanie filtrować powietrze, którym się oddycha. Do wyboru są jednorazowe maseczki ochronne i maseczki wielokrotnego użytku. Należy je dopasować do indywidualnych potrzeb, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Materiały, z jakich powstają maseczki, nie podrażniają skóry i nie wydzielają specyficznych zapachów, w związku z czym nie utrudniają pracy.

Przed czym chronią maseczki?

Maseczki chirurgiczne to wysokiej jakości wyroby medyczne jak najbardziej potrzebne w pracy stomatologa. Ich noszenie zabezpiecza przede wszystkim przed infekcjami wirusowymi. Ograniczają emisję zarazków, powodujących stany zapalne układu oddechowego. Ponadto chronią przed różnymi pyłami i zanieczyszczeniami powstającymi podczas wykonywania różnych zabiegów w jamie ustnej. Maseczki uniemożliwiają przedostawanie się różnych substancji do organizmu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl