Jaki jest optymalny olej do turbin NSK?

Jaki jest optymalny olej do turbin NSK?

Turbiny, kątnice i prostnice, czyli narzędzia stomatologiczne napędzane silnikami pneumatycznymi, wymagają starannej i systematycznej konserwacji. Jedną z kluczowych czynności jest smarowanie. Dowiedz się, jakie są korzyści ze stosowania oleju do turbin NSK. Jaki preparat będzie optymalny?

Konserwacja turbin NSK w 5 krokach

Narzędzia stomatologiczne muszą być poddawane regularnym zabiegom konserwacyjnym. Zawsze należy kierować się zaleceniami producenta. Jednak w każdym przypadku sprawdzi się następująca kolejność czynności serwisowych przy turbinach NSK:

  1. przygotowanie – zacznij od demontażu: zdejmij końcówkę i zdemontuj wiertło (należy je wysunąć z chwytaka),
  2. czyszczenie – najlepszym sposobem jest mycie pod silnym strumieniem wody – można skorzystać z wody kranowej, lecz optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie wody demineralizowanej,
  3. dezynfekcja – końcówkę przetrzyj delikatnie wacikiem zwilżonym w płynie myjąco-dezynfekującym,
  4. smarowanie – znajdujący się w puszcze olej do turbin NSK, np. Pana Spray Plus NSK, wstrząśnij energicznie przed użyciem, wprowadź dyszę w dolną część końcówki i rozpylaj preparat, aż pojawi się on po drugiej stronie narzędzia – czynności związane ze smarowaniem dobrze jest przeprowadzać na materiale, który wchłonie nadmiar oleju i zabezpieczy blat stołu oraz znajdujące się w sąsiedztwie przedmioty,
  5. sterylizacja – należy ją wykonać przed pierwszym użyciem narzędzia i po każdym pacjencie – narzędzie umieść w rękawie sterylizacyjnym, a autoklaw ustaw zgodnie z zaleceniami producenta.

Po zakończeniu sterylizacji rękaw z końcówką należy odłożyć na miejsce chronione od kurzu. Powinno być łatwo dostępne, ale też chronione przed przypadkowym strąceniem czy uszkodzeniem mechanicznym rękawa sterylizacyjnego.

Jakie cechy powinien posiadać olej do turbin NSK?

Smarowanie narzędzi stomatologicznych, które są napędzane silnikami pneumatycznymi, wymaga starannie dobranych preparatów. Optymalny olej do turbin NSK powinien łączyć cechy środka myjącego, dezynfekującego i smarującego. Wysokoobrotowe narzędzia smaruj olejem o odpowiedniej lepkości. Do turbin NSK najlepiej użyć dedykowanych smarów produkcji Nippon Seiko K.K (NSK). W przeciwnym razie ryzykujesz spowolnienie pracy narzędzia i szybsze zużycie podzespołów. W skrajnym przypadku może dojść do przegrzania końcówki i jej uszkodzenia.

Podsumowując, warto podkreślić, że najlepiej jest wybierać oleje dostarczane przez producentów narzędzi stomatologicznych. Jeżeli decydujesz się na zamiennik, to starannie porównaj jego cechy z oryginalnym olejem: im większa zbieżność, tym lepiej.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl