Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Fakty i mity

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Fakty i mity

Wybielanie zębów cieszy się obecnie dużą popularnością. Każdy, kto marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu, poszukuje odpowiednich sposobów na uzyskanie takiego efektu. W tym celu można skorzystać z zabiegu stomatologicznego lub samodzielnie kupić właściwe produkty i zadbać o białe zęby w domu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity dotyczące wybielania uzębienia – sprawdź je.

Wokół tematu wybielania zębów pojawia się zarówno wiele faktów, jak i mitów. Nadmiar informacji może budzić wątpliwości, dlatego postanowiliśmy uporządkować najważniejsze rzeczy.

Fakty o wybielaniu zębów

  • Przed wybielaniem należy wyleczyć zęby – jest to prawda, a co więcej, nie wystarczy tylko wyleczyć zęby, ale trzeba również usunąć powstały na nich kamień. Mógłby on przeszkadzać w pokryciu zębów specjalną substancją wybielającą i tym samym zabieg nie przyniósłby oczekiwanych rezultatów,
  • Wybielanie zębów jest bezpieczne – jak najbardziej tak, o ile wybieleniu poddaje się zdrowe zęby, pozbawione kamienia, a także stosuje się metody zalecane przez stomatologów. Nie warto ryzykować domowymi sposobami, które nie dość, że nie zmienią koloru szkliwa, to mogą zaszkodzić zębom,
  • Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu – zdecydowanie tak! Stosując np. żel do wybielania Opalescence, rezultaty zauważysz już po pierwszej nocy, podczas której będziesz miał nałożony preparat na zęby. Oczywiście na śnieżnobiały uśmiech trzeba zaczekać dłużej, ale nawet pierwsze efekty potrafią zadowolić.

Mity związane z wybielaniem zębów

  • Wszystkie metody wybielania zębów są bezpieczne – nie jest to prawda. Jeśli chcesz bezpiecznie i efektywnie wybielić zęby, zdecyduj się na sprawdzoną metodę.
  • Wybielanie niszczy szkliwo – jeśli zdecydujesz się na profesjonalny sposób wybielania zębów, nie musisz obawiać się o ich stan. Zabieg jest bezpieczny dla szkliwa.
  • Wszystkie zęby można wybielić – niestety nie jest to prawda, niektóre zęby mają tak zmienioną strukturę, że niemożliwa jest zmiana ich odcienia.
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl