Czym się różni turbina od kątnicy stomatologicznej?

Czym się różni turbina od kątnicy stomatologicznej?

Budowa i działanie turbin oraz kątnic stomatologicznych

Turbiny składają się zazwyczaj z wirnika, stojana i obudowy. Wirnik jest częścią, która obraca się, gdy turbina jest zasilana. Jest on połączony ze stojanem, zapewniającym stabilność i pomagającym kierować obrotami. Obudowa obejmuje wszystkie te elementy i umożliwia ich ochronę przed uszkodzeniem czy zanieczyszczeniem. Turbiny są zasilane przez gazy lub ciecze pod ciśnieniem, takie jak para i woda.

Kątnice stomatologiczne składają się z kilku różnych elementów, takich jak silnik, przekładnia i główka. Silnik zasila przekładnię, a ta z kolei zasila główkę. Jest to część, która faktycznie styka się z zębami pacjenta podczas zabiegu. Może być zasilana prądem lub ciśnieniem powietrza, w zależności od rodzaju używanej końcówki.

Zalety i wady turbin oraz kątnic stomatologicznych

Turbiny mają większą moc niż większość kątnic, dzięki czemu idealnie nadają się do zadań wymagających użycia większej siły niż ta, którą może zapewnić drugie urządzenie. Ponadto turbiny są niezawodne, ponieważ nie są zasilane prądem ani ciśnieniem powietrza. Jednakże zazwyczaj są droższymi urządzeniami ze względu na ich złożoność.

Kątnice stomatologiczne są tańsze niż turbiny ze względu na prostszą konstrukcję i działanie. Dodatkowo mogą być zasilane prądem lub ciśnieniem powietrza, co daje im większą elastyczność w zakresie źródeł zasilania. Nie są one jednak tak potężne, jak turbiny, więc nie są odpowiednie do pewnych zadań, które wymagają większej siły.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl