Jak działa gąbka hemostatyczna?

Jak działa gąbka hemostatyczna?

Działanie gąbki hemostatycznej jest bardzo proste i wygodne. Jeśli chcesz zapoznać się ze sposobem aplikacji, a także zastosowaniem tego produktu, zachęcamy do przeczytania tekstu. Wyjaśniamy w nim, czym dokładnie jest gąbka hemostatyczna i w jakim celu się ją wykorzystuje. Przedstawiamy również sposób działania. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, kiedy i dlaczego warto stosować ten materiał.

Miejscowy środek hemostatyczny, jakim jest omawiana gąbka, przydaje się podczas wykonywania różnych zabiegów. Sprawdza się przede wszystkim w trakcie operacji, przy których dochodzi do krwawienia żylnego lub włośniczkowego. Za pomocą gąbki możliwe jest utrzymanie prawidłowych parametrów. Stosuje się ją w celu szybkiej oraz skutecznej hemostazy.

Zastosowanie gąbki hemostatycznej

Nie bez powodu gąbka hemostatyczna cieszy się tak dużym zainteresowaniem w szpitalach i innych placówkach medycznych. Jej działanie okazuje się nieocenione głównie w momencie, gdy inne sposoby hemostazy okazują się zawodne. Za pomocą tej gąbki możliwe jest bowiem szybkie i skuteczne powstrzymanie krwawienia, do którego dochodzi w trakcie operacji. Tym samym można znacznie skrócić czas zabiegu. Dlatego tak ważne jest posiadanie pod ręką wysokiej jakości gąbki hemostatycznej.

Produkt należy zaaplikować w miejscu krwawienia. Gąbka jest w stanie wchłonąć bardzo dużą ilość krwi. Wyróżnia się porowatą strukturą. To właśnie ona doprowadza do aktywacji trombocytów, następnie uwalniają one wiele ważnych substancji. W ten sposób możliwe staje się ich działanie jako katalizatorów tworzenia włókien. Wykorzystywanie gąbki hemostatycznej jest nie tylko korzystne, ale również bardzo bezpieczne. Produkt nie stanowi żadnego zagrożenia dla organizmu. Ulega wchłonięciu bez pozostawiania zanieczyszczeń.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl