Klasyfikacja wypełnień stomatologicznych

Klasyfikacja wypełnień stomatologicznych

Wypełnienia stomatologiczne to bardzo ważne materiały wykorzystywane do odbudowania zębów. Niezależnie od tego, z jakiego powodu doszło do uszkodzenia zęba, możliwe jest jego uzupełnienie za pomocą wysokiej jakości wypełnień. Dostępne są różne rodzaje tych produktów, dlatego tak ważne okazuje się ich odpowiednie dopasowanie do potrzeb danej osoby. W poniższym tekście przedstawiamy klasyfikację wypełnień stomatologicznych, zapoznaj się z nią.

Podczas leczenia czy odbudowywania zębów bardzo często są wykorzystywane wypełnienia stomatologiczne. Umożliwiają również odtwarzanie koron. Szerokie możliwości ich zastosowania sprawiają, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Dostępne obecnie wypełnienia wyróżniają się wysoką jakością, są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Poza tym estetycznie się prezentują.

Jak dzieli się wypełnienia stomatologiczne?

Wypełnienia stomatologiczne można podzielić ze względu na różne kwestie. Najczęściej wyróżnia się podziały z powodu składu, sposobu utwardzania, właściwości mechanicznych, a nawet trwałości. Na tej podstawie możliwe jest zdecydowanie, jaki produkt będzie odpowiedni w konkretnym przypadku. W ten sposób istnieje możliwość idealnego dopasowania wypełnienia.

Podział wypełnień stomatologicznych ze względu na materiał

Bardzo często spotyka się podział wypełnień stomatologicznych ze względu na zastosowany do ich produkcji materiał. Mogą one bowiem powstawać z różnych tworzyw, które mają wpływ m.in. na ich trwałość, wygląd oraz oczywiście cenę. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. wypełnienia z amalgamatu, wyróżniającego się stosunkowo niską ceną, a dużą wytrzymałością. Niestety nie ma on dobrego wyglądu. Zdecydowanie lepiej prezentują się materiały kompozytowe. Polecane są także glasjonomery, które charakteryzują się świetnym przyleganiem zarówno do szkliwa, jak i zębiny.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl