Zastosowanie igieł w endodoncji

Zastosowanie igieł w endodoncji

Endodoncja to dział stomatologii, w którym do leczenia zębów są wykorzystywane m.in. igły. Uważa się je za bardzo ważne narzędzia, ułatwiające przeprowadzenie wielu zabiegów. W poniższym tekście przedstawiamy, jakie jest najpopularniejsze zastosowanie igieł w leczeniu endodontycznym. Zachęcamy do zapoznania się z licznymi zaletami tych produktów – znajdziesz je w tym tekście.

Jednym z działów stomatologii jest endodoncja, zajmująca się rozpoznawaniem, a także leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Pacjenci bardzo często decydują się na leczenie endodontyczne, nazywane również kanałowym, mimo że nie jest ono uważane za przyjemne. Polega na usunięciu miazgi z kanałów korzeniowych zęba. Pusty kanał opracowuje się przy pomocy pilników endodontycznych i płucze się go specjalnymi płynami do irygacji. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się wszelkich resztek zębiny czy bakterii. Odpowiednio przygotowany kanał można wypełnić.

Po co stosuje się igły w leczeniu kanałowym?

Do leczenia kanałowego wykorzystuje się wiele narzędzi endodontycznych. Wśród nich znajdują się m.in. igły, wyróżniające się tym, że są tępe i mają boczny otwór, służący do przemywania kanałów korzeniowych oraz kieszonek dziąsłowych. Narzędzia tego rodzaju pomagają dokładnie wypłukać otwór, bez ryzyka pozostawienia zanieczyszczeń. Precyzyjne czyszczenie ma bardzo duże znaczenie w leczeniu kanałowym zębów.

Igły stosowane w endodoncji są jednorazowe, jak najbardziej bezpieczne dla pacjenta i elastyczne, co zapewnia możliwość dokładnego płukania kanału. Ponadto wykazują one odporność na wielokrotne zginanie. Z łatwością dopasowują się do zakrzywionych kanałów, tym samym ułatwiając pracę stomatologa. Igły do endodoncji dostępne są w różnych rozmiarach.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl