banner

DISPOGEL - ZNIECZULAJĄCY ŻEL DO CEWNIKOWANIA 6ml

Dostępność: brak towaru
Cena: 7,00 zł 7.00
Cena netto: 6,48 zł
ilość szt.

towar niedostępny

kropka dodaj do przechowalni

1px Opis

ŻEL DO CEWNIKOWANIA - 6ml

DISPOGEL Sterylny i znieczulający. 

Zawiera lidokainę oraz chlorhexydynę, zniczula miejsce aplikacji oraz zapobiega zakażeniom.

Pojemność - 6ml (każda strzykawka posiada informację o składzie oraz datę ważności). 

Preparat znieczulający przeznaczony do cewnikowania, wymiany cewnika oraz zabiegów z dziedziny endoskopii. Zmniejsza ból odczuwany przez pacjenta, a do tego zapobiega występowaniu zakażeń. To niezbędne wyposażenie w gabinetach urologicznych i gastrologicznych.

Żel do cewnikowania – działanie i właściwości

Do znieczulenia należy stosować specjalne środki o potwierdzonym działaniu, takie jak Dispogel. Jest on przeznaczony do aplikacji docewnikowej. Działa znieczulająco i chroni miejsce aplikacji przed zakażeniami. Umieszczony został w aplikatorach o pojemności 6 ml, co jest ilością wystarczającą do wypełnienia cewki. Dzięki swej transparentności nie dopuszcza do zanieczyszczenia powierzchni optycznej endoskopu. Podanie żelu jest łatwe i szybkie, co ma duże znaczenie dla komfortu pacjenta.

Zmniejszenie bólu podczas cewnikowania

Zakładanie cewnika lub jego wymiana, a także badania, takie jak kolonoskopia czy endoskopia, wiążą się z umieszczeniem ciała obcego w ludzkim organizmie. Chociaż tego typu zabiegi nie są uważane za bolesne, to pacjent może odczuwać pewien dyskomfort podczas ich przeprowadzania. Żeby zmniejszyć nieprzyjemne odczucia, stosuje się różne środki, w tym żel do cewnikowania, który podaje się bezpośrednio do danego miejsca lub smaruje nimi przyrządy stosowane do zabiegu. Żel pełni zatem funkcję znieczulenia, środka sterylizującego oraz lubrykantu. Podobnie dzieje się podczas kolonoskopii, kiedy to preparat umieszcza się na końcówce kolonoskopu przed jego wprowadzeniem do ciała pacjenta. To samo dotyczy również przypadku wykonywania endoskopii, gdzie żel pozwala zmniejszyć tarcie endoskopu. Użycie tego preparatu jest zalecane do zabiegów związanych z cewnikowaniem. Środek zapewnia ochronę przed bólem oraz zakażeniem. W naszej ofercie znajdziesz również inne tego typu produkty.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl