Rodzaje i zastosowanie piasków Air-Flow EMS

Piaski Air-Flow EMS to produkty autentycznie uniwersalne: można je stosować do usuwania biofilmu i świeżego kamienia ze szkliwa, zębiny oraz z aparatów ortodontycznych. Posiadają bardzo drobne ziarno, dzięki czemu ich stosowanie nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Są tak łagodne i bezpieczne, że nadają się do oczyszczania tkanek miękkich, można je stosować przy nadwrażliwości zębów i w trakcie leczenia periodontologicznego. 

Piaskowanie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania kamienia i różnego typu przebarwień szkliwa. Jego regularne stosowanie zaleca się szczególnie w przypadku osób palących, spożywających duże ilości kawy i herbaty (nawet tzw. herbaty białe przebarwiają zęby). Piaskowanie jest też skutecznym sposobem na dokładne oczyszczanie zębów stłoczonych oraz poddawanych zabiegom ortodontycznym: mocowania aparatów ortodontycznych to dogodne miejsce do osadzania się kamienia i zalegania resztek organicznych, które są pożywką dla bakterii i drobnoustrojów.  

Szwajcarska firma EMS Electro Medical Systems oferuje pełne zaspokojenie różnych potrzeb związanych z oczyszczaniem zębów i tkanek miękkich. Piaskowanie zębów z użyciem pisków Air-Flow jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i komfortowym. Jest to zgodne z misją założonej w 1981 r. firmy, która postawiła sobie za cel uczynienie wizyty u dentysty przyjemną i bezbolesną. 

  

Air-Flow Classic: klasyka w czterech smakach 

Piasek Air Flow Classic to podstawowy preparat w ofercie piasków firmy EMS, który wyróżnia paleta owocowych smaków: cytrynowy, miętowy i wiśniowy. Dostępna jest również wersja o smaku neutralnym. W nowej formule posiada granulki o wielkości nieprzekraczającej 40 µm. Dzięki temu pozwala na osiąganie doskonałych wyników czyszczenia i usuwania nawet uporczywych osadów oraz mocnych przebarwień, a jednocześnie gwarantuje pacjentowi poczucie komfortu i przyjemny smak. Piasek Air Flow Classic jest szczególnie polecany do piaskowania zębów u dzieci i pacjentów wrażliwych na doznania smakowe. 

 

Air-Flow Plus: najdrobniejszy piasek na świecie 

Air-Flow Plus to najdrobniejszy piasek w ofercie firmy EMS, a jednocześnie najdrobniejszy piasek spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Dzięki wielkości ziarna wynoszącej zaledwie 14 μm abrazyjność piasku jest tak niska, że pozwala skutecznie usuwać biofilm bez ryzyka naruszenia tkanek – zarówno miękkich, jak i twardych. W efekcie Air-Flow Plus nadaje się do nawet do oczyszczania powierzchni języka i dziąseł bez powodowania uszkodzeń błony śluzowej. Ze względu na swoje rewelacyjne właściwości i niepowtarzalną łagodność jest polecany do szerokiego stosowania, w tym do piaskowania zębów u dzieci oraz pacjentów objętych leczeniem periodontologicznym. Dodatkowym atutem piasku Air-Flow Plus jest obecność w jego składzie chlorheksydyny, dzięki której zwalcza drobnoustroje i bakterie.  

 

Air-Flow Perio: specjalista od zabiegów poddziąsłowych 

Air-Flow Perio jest piaskiem dedykowanym do zabiegów poddziąsłowych. Jego stosunkowo duże rozdrobnienie (posiada ziarna o wielkości do 25 μm) gwarantuje łagodność procesu (pełne bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni) oraz zapewnia poczucie komfortu pacjentom. Zastosowane w Air-Flow Perio cząstki na bazie glicyny są bardzo łagodne także dla tkanek miękkich, natomiast przyjemna słodycz preparatu sprawia, że jest on chętnie wybierany do piaskowania zębów u dzieci i wrażliwych pacjentów dorosłych. 

 

Air-Flow Soft: łagodne czyszczenie nadwrażliwych zębów 

Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów wzdrygają się zazwyczaj na myśl o piaskowaniu: każdy kontakt fizyczny z tkankami zęba wywołuje silne ukłucia, a czasami przeszywający ból (szczególnie wtedy, gdy oddziaływanie mechaniczne połączone jest ze zmianami temperatury). Preparat Air-Flow Soft powstał z myślą o łagodzeniu takich przykrych doznań w czasie wykonywania zabiegu piaskowania. Preparat do oczyszczania naddziąsłowego z ziarnami na bazie glicyny dedykowany jest osobom leczonym ortodontycznie i pacjentom z nadwrażliwością zębów.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl