Zastosowanie cewników w urologii

Zastosowanie cewników w urologii

Cewnik urologiczny, nazywany również cewnikiem moczowym, to wyrób medyczny przeznaczony do jednorazowego użytku. Jest to niewielka rurka, którą umieszcza się w pęcherzu moczowym. Dzięki temu możliwe jest odprowadzanie moczu w przypadku pacjentów chorych czy po przebytych operacjach lub zabiegach. To niejedyne zastosowanie tego wyrobu. Więcej możliwości jego wykorzystania omawiamy w poniższym tekście – zapoznaj się z nim.

Najczęściej cewnik urologiczny stosuje się w szpitalach, ale nie tylko. Możliwe jest jego wykorzystywanie również w domu, jeśli zachodzi taka potrzeba. Bardzo ważne jest indywidualne dopasowanie tego wyrobu do pacjenta. Dostępne są różne rodzaje cewników moczowych, w związku z czym można je dobrać do indywidualnych potrzeb.

Kiedy zastosować cewnik urologiczny?

Zastosowanie cewnika urologicznego umożliwia sprawne i bezpieczne odprowadzanie moczu z pęcherza. Z tego powodu wyrób medyczny tego rodzaju jest najczęściej wykorzystywany w szpitalach w przypadku pacjentów chorych lub po operacjach czy zabiegach. Nie zawsze istnieje możliwość samodzielnego udania się do łazienki za potrzebą. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się cewnik moczowy.

Ponadto produkt umożliwia wygodne podawanie różnych lekarstw, które trafiają bezpośrednio do układu moczowego. W wielu sytuacjach jest to znacznie korzystniejsze niż doustne przyjmowanie leków. Cewnik urologiczny przydaje się także podczas wielu badań obrazowych. Jest stosowany m.in. w przypadku cystografii czy cystometrii. Szerokie zastosowanie cewników moczowych sprawia, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Nie powinno ich zabraknąć przede wszystkim w szpitalach i przychodniach, ale niekiedy przydają się również w domach opieki czy nawet w prywatnych domach i mieszkaniach.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl