Jak działa płynne szkliwo Tooth Mousse i Mi Paste?

Jak działa płynne szkliwo Tooth Mousse i Mi Paste?

GC Japan to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku produktów stomatologicznych. Dostępne w naszej hurtowni środki do fluoryzacji Tooth Mousse i Mi Paste można traktować jako alternatywne sposoby ochrony szkliwa zębów. Tajemnicą skuteczności obu preparatów jest kompleks recaldent. Dowiedz się, jak działa płynne szkliwo i kiedy je zastosować.

Japońskie specyfiki do fluoryzacji zapewniają ochronę zębów przed działaniem kwasów wytwarzanych przez bakterie, które rozwijają się na płytce nazębnej. Zarówno Mi Paste, jak i płynne szkliwo Tooth Mousse chronią też przed kwasami znajdującymi się w spożywanych pokarmach. Dzięki temu powstrzymują demineralizację szkliwa, która jest wstępem do rozwoju zmian próchniczych.

Czym jest i jak działa recaldent?

Kompleks recaldent, oznaczany skrótem CPP-ACPF, to fosfopeptyd kazeiny – amorficzny fosforan wapnia z fluorem. Kazeina to białko obecne w mleku. Jest ona doskonałym nośnikiem jonów wapniowych i fosforanowych, które odpowiadają za remineralizację szkliwa. Dzięki niej CPP-ACPF błyskawicznie łączy się ze szkliwem, a także z początkowymi stadiami tworzenia się kamienia nazębnego, czyli błonką nabytą i płytką nazębną. Równie łatwo pokrywa tkanki miękkie. W efekcie minerały trafiają wszędzie tam, gdzie już trwa lub może rozpocząć się proces demineralizacji szkliwa. W momencie aplikacji tworzą skuteczną barierę ochronną.

Formuła recaldent skutecznie wyhamowuje demineralizację, a przy okazji zamyka pory w zębinie. Następstwem „uszczelnienia” szkliwa jest zmniejszenie nadwrażliwości i stworzenie lepszej bariery ochronnej przed wnikaniem bakterii. Pozwala też błyskawicznie przywrócić właściwe pH w ustach i w ten sposób zwolnić tempo namnażania się bakterii powodujących próchnicę. 

Co różni płynne szkliwo od płynnego fluoru?

Mianem płynne szkliwo określa się pastę Tooth Mousse. Z kolei preparat Mi Paste Plus to płynny fluor. W obu przypadkach działają podobne same substancje, w tym przede wszystkim omawiany już kompleks recaldent. Oba preparaty są bezcukrowe i tworzone na bazie wody. Aby były przyjemniejsze w stosowaniu, producent zadbał o przygotowanie ich w pięciu smakach: przypraw (wanilia), ziół (mięta) i owoców (melon, tutti-frutti, truskawka). Intensywne smaki nie tylko ułatwiają stosowanie preparatu, lecz także skutecznie pobudzają wydzielanie śliny, która jest niezbędna do skutecznego działania kompleksu recaldent. Im dłużej preparat ma kontakt ze śliną, im dłużej przebywa w jamie ustnej, tym lepszą ochronę zapewnia zębom. Dlatego po aplikacji nie należy płukać ust, szczotkować zębów i spożywać posiłków.

Mi Paste Plus jest rozwinięciem formuły Tooth Mousse. Różnica polega na obecności fluoru. Dzięki niemu pasta łączy działanie remineralizacyjne ze skuteczną fluoryzacją zębów. Fluor przeciwdziała wytwarzaniu płytki nazębnej i jednocześnie utrudnia kolonizację szkliwa przez bakterie. Równolegle jony wapnia i fosforu zatrzymują demineralizację szkliwa i wspomagają procesy jego wzmacniania. Poziom fluoru w Mi Paste Plus wynosi 0,2%, co odpowiada stężeniu pierwiastka w typowej paście do zębów dla osób dorosłych. 

Zalecenia do stosowania remineralizujących szkliwo preparatów GC Japan

Tooth Mousse i Mi Paste Plus warto zastosować w każdej sytuacji, w której powstaje ryzyko osłabienia szkliwa. Najważniejszym wskazaniem do aplikacji jest podatność na próchnicę i skłonność do nadmiernego odkładania się kamienia nazębnego. Tooth Mousse i Mi Paste Plus łagodzą nadwrażliwość zębów, dlatego warto je stosować po wybielaniu zębów, po usuwaniu kamienia i piaskowaniu.

Warto nadmienić, że preparaty GC Japan pozwalają dotrzeć do najbardziej ukrytych zakamarków zębów. Dlatego są bardzo przydatne dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Obecność drutów i klamerek utrudnienia staranne szczotkowanie zębów. Pozostawione resztki pokarmu sprzyjają rozwojowi bakterii i powstawaniu ognisk próchnicy. Stosując Tooth Mousse lub Mi Paste Plus, można znacznie ograniczyć ryzyko rozwoju niekorzystnych zmian w szkliwie.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl