Przegląd narzędzi kanałowych Protaper Next

Przegląd narzędzi kanałowych Protaper Next

Pilniki kanałowe ProTaper Next to nowa generacja narzędzi kanałowych, które są rozwinięciem systemu ProTaper Universal. Wyznaczają one najwyższe standardy jakości: są skuteczne, precyzyjne i bezpieczne w stosowaniu. Warto bliżej przyjrzeć się ich właściwościom. 

Czym różnią się pilniki ProTaper Universal, Next i Gold? 

Leczenie kanałowe, w największym uproszczeniu, polega na usunięciu zakażonej lub obumarłej miazgi z kanałów korzeniowych, założeniu wypełnienia i zamknięciu korony zęba.  Proces oczyszczania jest mechaniczny: do kanału należy wprowadzić pilnik, który pozwoli usunąć materiał zakaźny. Przy okazji kanał jest lekko poszerzany, a jego ścianki podlegają opracowaniu (wyrównaniu). Szanse powodzenia zabiegu są większe, jeżeli stosujesz narzędzia kanałowe ProTaper Next, ProTaper Gold lub ProTaper Universal. Są one jednymi z najlepszych akcesoriów endodontycznych dostępnych na rynku.

ProTaper Universal to podstawowy, sprawdzonej jakości zestaw pilników endodontycznych. Oferowane są w wersji maszynowej i ręcznej. Elastyczna, doskonale frezująca część robocza upraszcza czyszczenie i poszerzanie kanału. 

System ProTaper Next jest udoskonaloną wersją popularnych narzędzi ProTaper Universal. Pilniki ProTaper Next odznaczają się większą elastycznością. Dzięki temu znacznie lepiej sprawdzają się przy opracowywaniu wąskich, krętych kanałów. Prostokątny przekrój pilnika zapewnia mu w trakcie pracy „kołyszący” ruch, określany też jako „pełzanie”. Pilnik łatwo dopasowuje się do kształtu i zakrzywienia kanału, dzięki czemu maleje ryzyko zbyt dużej utraty naturalnych tkanek zęba. Minimalne rozwiercenie pozwala zachować mocne ściany zęba i skutecznie unikać perforacji korzenia. 

Pilniki ProTaper Gold są kwintesencją najlepszych cech wszystkich narzędzi kanałowych ProTaper. To narzędzia ekstremalnie elastyczne, wyjątkowo odporne na złamania i pozostawienie w głębi kanału. Zastosowano w nich innowacyjny sposób formowania części tnącej. Ponadto pilniki wykonane stopu niklowo-tytanowego charakteryzują się ponad dwukrotnie większą odpornością na zmęczenie cykliczne. Oznacza to, że nawet przy długotrwałej pracy ryzyko złamania narzędzia jest minimalne. Z kolei skrócony do 11 mm uchwyt poprawia widoczność pola zabiegowego.

Specyficzną odmianą narzędzi endodontycznych są pilniki ProTaper Universal Retreatment. To pilniki przeznaczone do maszynowego usuwania materiału wypełnieniowego z już leczonych endodontycznie zębów. Ponowne wypełnienie kanałów, czyli zabieg reendo, wymaga starannego usunięcia starej gutaperki. Do tego celu potrzeba pilników o odpowiednio wyprofilowanych częściach roboczych.

Wszystkie pilniki z linii ProTaper to zaawansowane technologicznie narzędzia, dzięki którym można skrócić czas opracowywania kanałów zębowych, zmniejszyć ryzyko uszkodzenia zęba i dyskomfort pacjenta. Firma Dentsply dostarcza też dopasowane rozmiarami do pilników ćwieki gutaperkowe i sączki papierowe.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl