Do czego służą turbiny stomatologiczne?

Do czego służą turbiny stomatologiczne?

Sprzęt dentystyczny składa się z różnych narzędzi, które są niezbędne w pracy stomatologa. Wyposażenie gabinetu często zajmuje sporo czasu, ponieważ konieczne jest zakupienie wszystkich potrzebnych artykułów. Zalicza się do nich turbiny stomatologiczne, czyli urządzenia napędzane powietrzem o dużej wysokości obrotowej. Czy wiesz, do czego służą? W poniższym tekście podpowiadamy, w jaki sposób są wykorzystywane w gabinecie dentystycznym.

Turbiny stomatologiczne stanowią bardzo ważne elementy wyposażenia gabinetu stomatologicznego. Są to urządzenia napędzane powietrzem, których wysokość obrotowa wynosi nawet 450 tysięcy obrotów na minutę. Umożliwiają one otwieranie ubytków, nadawanie zarysów ubytkom, a także opracowywanie zębów pod wkłady koronowe. Turbiny stomatologiczne to wysokiej jakości narzędzia, bez których żaden dentysta nie wyobraża sobie pracy. Cechuje je wytrzymałość, a także odporność na różne uszkodzenia. Aby jednak można było je stosować przez długi czas, niezbędna jest właściwa pielęgnacja tych produktów.

Jak dbać o turbiny stomatologiczne?

Turbiny, podobnie jak inne urządzenia stomatologiczne, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważne jest ich odpowiednie stosowanie, ponieważ nieprawidłowe wykorzystywanie sprzętów może doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia. Dlatego tak ważne okazuje się przestrzeganie wszelkich zasad. Przed użyciem turbiny stomatologicznej zapoznaj się z dołączoną przez producenta instrukcją obsługi. O większość urządzeń należy jednak dbać w ten sam sposób.

Bardzo istotne okazuje się zwrócenie uwagi, czy wiertła mają ściśle regulowane rozmiary. Muszą być one odpowiednio dobrane, co wpływa pozytywnie na działanie i żywotność urządzenia. Duże znaczenie ma także ciśnienie powietrza, nieodpowiednio dobrane może doprowadzić do szybszego zużycia się sprzętu. Poza tym należy dbać o regularne smarowanie turbiny stomatologicznej sprayem.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl