Przy jakich czynnościach stomatologicznych wykorzystuje się masy silikonowe?

Przy jakich czynnościach stomatologicznych wykorzystuje się masy silikonowe?

Co to są silikonowe masy wyciskowe?

Silikonowe masy wyciskowe są wykonane z połączenia gumy silikonowej, wypełniaczy i dodatków. Guma silikonowa jest głównym składnikiem i zapewnia sprężystość oraz elastyczność potrzebną do utworzenia dokładnego wycisku zębów i struktur jamy ustnej pacjenta. Wypełniacze takie jak węglan wapnia, kaolin, talk i siarczan baru są dodawane w celu zwiększenia wytrzymałości i trwałości związku. Dodatki takie jak środki powierzchniowo czynne, smary, stabilizatory, barwniki i konserwanty mogą być również użyte w celu poprawy właściwości związku.

Zastosowanie silikonowych mas wyciskowych w zabiegach stomatologicznych

Silikonowe masy wyciskowe są stosowane w wielu różnych zabiegach stomatologicznych. Mogą być używane do tworzenia wycisków pod korony, mosty, licówki, protezy, aparaty ortodontyczne lub uzupełnienia. Wykorzystuje się je również do tworzenia modeli jamy ustnej pacjenta. Dokładność tych wycisków jest niezbędna do wykonania protez lub uzupełnień, które pasują pacjentowi i działają prawidłowo.

Korzyści z używania silikonowych mas wyciskowych

Stosowanie silikonowych mas wyciskowych przynosi wiele korzyści pacjentom poddawanym zabiegom stomatologicznym lub leczeniu ortodontycznemu. Umożliwiają one uzyskanie dokładnych i szczegółowych form, które mogą być wykorzystane do tworzenia protez lub aparatów na zamówienie. Takie wyroby idealnie pasują do ust pacjenta.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl