Bonding zębów jest nieinwazyjną metodą umożliwiającą odbudowę, a także poprawę wyglądu szkliwa. W celu jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalny kompozyt. Jest to szybki sposób na uzyskanie ładnego, białego uśmiechu. Efekty są widoczne od razu po zabiegu, a utrzymują się nawet do kilku lat. W poniższym tekście podpowiadamy, na czym dokładnie polega ta metoda. Sprawdź, dla kogo przeznaczony jest bonding zębów i kiedy warto go wykonać.
Bonding to metoda polegająca na pokryciu zębów cienką warstwą odpowiednio dobranego kompozytu. Jest on wykonany z żywicy, dzięki czemu okazuje się jak najbardziej bezpieczny dla zdrowia. Ten sposób umożliwia przywrócenie ładnego, śnieżnobiałego uśmiechu na długi czas. Służy głównie do odbudowania szkliwa, ale nie tylko. Pozwala również usunąć nieestetyczne przebarwienia.
Kiedy wskazany jest bonding?
Bonding to świetna metoda na różne problemy z uzębieniem. Za pomocą tego sposobu można wykonać odbudowę kompozytową – sprawdza się głównie przy zniekształceniach lub nawet złamaniach korony zęba. Jeśli wstydzisz się złamanego czy ukruszonego zęba, to ta usługa może okazać się dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Umożliwia także wyrównanie zębów, co jest potrzebne wielu osobom. Rzadko kto ma naturalnie wszystkie zęby równe. Drobne różnice można usunąć właśnie za pomocą bondu stomatologicznego. Przyczynia się on również do likwidowania szpar między zębami.
Etapy bondingu zębów
Bonding zębów to skuteczna, ale wymagająca czasu metoda. Wykonuje się ją bowiem kilkuetapowo. Na szczęście zazwyczaj możliwe jest przeprowadzenie wszystkich kroków na jednej wizycie. Na początku umieszcza się bond na zębie i wykonuje się wytrawianie szkliwa za pomocą specjalnego kwasu wykazującego łagodne działanie. Dalej można nałożyć żywicę kompozytową, a także warstwę właściwego kompozytu. Na sam koniec naświetla się zastosowany materiał przy wykorzystaniu lampy stomatologicznej. Cały zabieg nie powoduje bólu czy nawet dyskomfortu, a zapewnia świetne efekty.